Sun Solaris

man on the moon
13-12-2006, 13:42   |  #1  
man on the moon avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

Daha  önce hiç sun solaris işletim sistemi kullandınız mı?
eğer Konya da iseniz bunu gerçekleştirmeniz mümkün
unix haftası dolayısıyla Sakıp  Sabancı bilgisayar merkezinde 15.12.2006 tarihine kadar sun bilgisayarlarda Solaris işletim sistemini kullanabilirsiniz.

İzlenimler:
Sun "micro sistems" evet bilgisayarlar mikro boyutlarda maalesef işlevleride "ama şu çökmeyen işletim sistemi işte burad...
Bilgisayar kasası bir karış ama üzerinde optik okuyucu mevcut değil. açma kapama düğmesi mevcut değil öğrenci kimlik kartlarımızı takıp çalıştırıyoruz ama bununda bir güzelliği var. tüm yaptığımız ayarlar."akbankbankamatik kartı, üniversite içi e-cüzdan ve öğrenci kartımız olan karta kaydediliyor. ve hangi bilgisayara takarsak takalım o orada...
ekraan yineleme hızı çok düşük [Enter tuşuna bastığımda kayan ekran çizgi çizgi oluyor
mozilla 5.0 internet tarayıcısını kullanıyor
real player unix version 8.0
ve star office
ekran görüntüsü aldım ama bunu nereye kaydeceğim yeri bilmediğimden size ulaştıramıyorum.
Star office: bildiğimiz ofislerden bir farklıyanı var [burada ki versiyon 7 update 5] önce bir ana ekran açılıyor daha sonra File-new- menüsünden yazı slayt grafik seçimi yapıyoruz
işlemci gücü ve ramlerde düşük anlaşılan...
saygıdeğer sakıp sabancı amca anlaşılan buraya fazla yatırım  yapmamış. ama yukarısı ise HP bilgisayarlardan ve tabiki XP işletim sisteminden oluşuyor gayet iyi
Konyalılar sizi Sun kullanmaya davet ediyorum...
                                           Devam Edecek...