Sunucu satın almak

emreceylo
28-11-2012, 23:59   |  #1  
emreceylo avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

Arkadaşlar ben sunucu satın almak istiyorum yani şöyle bişey bunların ismi ne bilmiyorum ama

işte böyle makineler bunların ismi ne bilmiyorum ama bunlardan işte şimdi ben kiralamak istemiyorum her ay para ödüyorsun benim tek sefer para vercem bi daha vermicem böyle bişey lazım tabi böyle büyük istemiyorum hosting firması açmıyorum ama 5 siteyi idare etsin yeter evimde olsun gözümün önünde olsun yani bişey olduğunda 40 saat beklemiyim kendim yapıyım hemen unutmayın tek sefer para olcak ve evimde olcak.

emreceylo
29-11-2012, 13:16   |  #2  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj

para sıkıntı değil ben kullandırcak insanda bulurum kiralamak istemiyorum

emreceylo
29-11-2012, 13:44   |  #3  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj
Alıntı: emreceylo  
 tabi böyle büyük istemiyorum hosting firması açmıyorum ama 5 siteyi idare etsin yeter evimde olsun gözümün önünde olsun yani bişey olduğunda 40 saat beklemiyim kendim yapıyım hemen unutmayın tek sefer para olcak ve evimde olcak.
muho06
16-02-2013, 20:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
207 mesaj

kendi pc dede yapa bilirsin aynı olayı ama senin evindeki internet hızı yeterli gelmez onların upload oranı felan fazla fiber hat var ayriyeten bu makiları bukadar gözünde büyütme normal bi pcle arasında fazla bi farkyok hadda yok denilecek kadar az  örnegin harddiskki skazi harddisk 300mb okuma hızı var ssd ler gibi ama bunlar ssddende fiyat olarak fazla  320gbli 1 milyar fiyatı kendi pc kur internetin güçlü olsun onnumara site olur bide güç kaynagı olsun elektirik kesildiginde kapanhmasın pc yalnız fiber hat şart

fRtkmR
17-03-2013, 07:42   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

Orası bir datacenter'dır.. Sunucu herkez alabilir elbette yanlız bu colocation ettirebilmek için DC'leri aracı olarak tutarsınız istediğiniz internet hızına göre kiralama ücreti değişir, yanlız siz bu sunucuyu ne için kullanıcaksınız önemli olan o , bunun ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz..

adresinden bildirim ile bizlerle irtibat kurabilirsiniz

Remaxxx
08-05-2014, 16:42   |  #6  
Remaxxx avatarı
Yeni Üye
37 mesaj

Hocam öncelikle böyle meşakatli şeylerin altına girmemenizi öneririm. Çünkü sunucu işlerine yeni başlayan birisiniz belli. Bunun bir çok sıkıntılı noktası var saldırı aldığınızda siteleriniz ne yapcağınızı bilmiyorsunuz veya herhangi bir sorun olduğunda. Ve bu tarz destekleri almak size daha pahalıya patlayacaktır. Ek olarak internetiniz çok hızlı olması lazım hiç elektrik kesintisi yapamamanız lazım. Çok ince detayları var. Örnek veriyorum natro'nun xserver hizmeti aylık 60$ yıllık 1400 tl ye falan geliyor. Tüm maliyetleri ile birlikte bu fiyat. Ve istediğiniz kadar site barındırabiliyorsunuz. Kullanıyorum ve memnunum 10dan fazla sitem var açıkcası.  fakat siz eğer sunucunuzu kendiniz yapmak isterseniz sizin daha çok gideriniz olacak.. Sunucu yönetmesini geçtim siz sunucu yapmak istiyorsunuz ama çok yarı yolda kalır sitenizden de verim alamayabilirsiniz. Gelirleriniz düşer sitenizdende böyle şeyler de en iyisi direkt hizmet almak.

eray300
13-11-2016, 21:07   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

vipsunucum.com u tavsiye ederim 4 paketi var tüm firmalara göre çok uygun