Süper internetin süper sırrı!

CHIP Online
07-04-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu ülkenin interneti, internetin mucidi Amerika'yı bile utandırıyor. Peki ama bunu nasıl yaptılar?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/supe ... er-sirri_19254.html

Resimlerle: Dünyayı değiştiren internet siteleri!

Dünyanın en hızlı internet bağlantısını kullanan ülke Güney Kore. Türkiye ile manevi bağlarıyla tanıdığımız bu ülkenin interneti o kadar hızlı ki, mucid olan Amerika Birleşik Devletleri'ni bile utandırıyor.

ABD ve İngiltere başta olmak üzere internet hızında geride kalan ülkeler kara kara nasıl Güney Kore'ye yetişeceklerini düşünüyorlar. Peki bu iki gelişmiş ülke başta olmak üzere, dünyanın geri kalanı nerede yanlış yaptı da geride kaldı? Güney Kore'nin başarısının sırrı ne?

Bu soruları cevaplamak için özellikle Amerikalıların yaptığı araştırmalardan yararlandık. Elde ettiğimiz bilgileri Türkiye ve diğer ülkeler ile kıyasladık. İşte devamlı arzuladığımız daha hızlı internetin sırları...

Tüm konu: Süper internetin süper sırrı!

Resimlerle: Dünyayı değiştiren internet siteleri!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi yol izlenmeli?

nuryy
07-04-2010, 12:05   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

bizde hızlı internet olsa bile ne olacak söylermisiniz.kim interneti bişeyler öğrenmek için kullanıyorki herkes facebookta vb. sosyal ağlarda boş boş takılıyor.milletimiz interneti nasıl kullanacağını biliyor mu da hızdan bahsediyoruz.adamlar eğitimini alıyor, bizden kim eğitim alıyor?bizler her zaman sadece hız ve özellik peşindeyiz,yaptığımız en büyük yanlışta bu zaten.Nasıl kullanılacağını bilmezsen ne işine yarayacak onlar?????Altyapın yoksa bunları istemeyede hakkın yok demektir.İŞİ BİLMEYENE DÜKKAN AÇILMAZ.

Fattur
07-04-2010, 18:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

nuryy kendi adına konuş...

nuryy
07-04-2010, 19:15   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

genelleyerek konuştum ki,bunda bir sakınca görmüyorum.herkes dediysem %100 oranında diye bir şey söylemem imkansız.Türkiye'deki eğitim koşulları ortada,onun için diyecek başka bir şey yok sanırım.