Superonline ne kadar hızlı?

CHIP Online
05-05-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Turkcell Superonline'ın hızı, dünyanın en hızlı ülkelerini geride bırakmayı başardı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sup ... ar-hizli_40168.html

İnternet hızı ortalaması 18 Mbps olan Turkcell Superonline, 14 Mbps ile en hızlı ortalamaya sahip Güney Kore'nin önünde yer alıyor. Turkcell Superonline, 2,9 Mbps olan dünya ortalama internet hızının ise yaklaşık 6 kat üzerinde bir hız ortalaması sunuyor.


Dünya üzerinde 70'den fazla ülkede hizmet veren ve internet istatistik ve raporları sunan Akamai firmasının 2012 Yılı 4. Çeyreği için hazırladığı İnternet Durum Raporu yayınlandı. Rapora göre dünyada ülkelerin ortalama internet hızları yeniden belirlendi.


Akamai'nin raporuna göre, geçtiğimiz çeyrekten bu çeyreğe bakıldığı zaman tüm dünyanın ortalama internet bağlantı hızı yüzde 5 artış göstererek 2,9 Mbps'ye yükseldi. Raporda 2011 yılı ile kıyaslandığı zaman ise ortalama internet hızının yüzde 25 arttığı kaydedildi.


Rapora göre dünyanın en hızlı internet bağlantı hızına sahip ilk 10 ülkesi ortalama bağlantı hızlarını daha da artırdı. Hollanda'nın hızı yüzde 3,3, Hong Kong'un hızı yüzde 5,4 artarken Japonya'nın ortalama bağlantı hızı ise yüzde 19 artış gösterdi. Raporun en hızlı internet ortalaması sıralamasında ise fiber yayılımında oldukça ilerde olan Uzakdoğu ülkeleri yine başı çekti.  Sıralamanın ilk üçünde 14 Mbps ile Güney Kore, 10,8 mbps ile Japonya ve 9,3 mbps internet hızı ortalamasıyla Hong Kong yer aldı. Türkiye ise, Akamai'nin hazırladığı rapora göre ortalama internet bağlantı hızı sıralamasında alt sıralarda yer aldı. Türkiye'nin 2012 yılı dördüncü çeyrekte ortalama internet hızı 2,754 Mbps oldu.


Turkcell Superonline, müşterilerine sunduğu ortalama internet hızı ile Akamai raporunda yer alan en hızlı ilk 10 ülkeyi geride bıraktı. İnternet bağlantı hızı ortalaması 18 Mbps olan Turkcell Superonline, 14 Mbps ile en hızlı ortalamaya sahip Güney Kore'nin önünde yer alıyor. Turkcell Superonline 2,9 olan dünya ortalamasının 6 katı, Türkiye'nin ise yaklaşık 7 katı hızlı bir ortalamaya   sahip.

Tüm Konu: Superonline ne kadar hızlı?

Kaynak: www.chip.com.tr