"Şüpheli" laptop'a 3 kurşun!

CHIP Online
17-12-2009, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Böyle güvenlik önlemi görülmedi: Güvenlik görevlisi laptop'unuza kurşun yağdırırsa ne yaparsınız?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/supheli-laptop-a-3-kursun_17075.html

Resimlerle: Apple laptop'larıyla 20 sene

Özellikle ABD'deki 11 Eylül olaylarından sonra havaalanlarında güvenlik konusundaki tedbirler büyük oranda arttırıldı. Tüm dünyada artık havaalanlarında en ufak bir şüpheli duruma bile izin verilmiyor. İsrail'de yaşanan son olay paranoyanın hangi boyutlara varabileceğini gösteriyor.

Olayı anlatan Lilly Sussman blog'unda yaşadıklarını şöyle anlattı: "Havaalanındaki Güvenlik görevlilerinin soruları üzerine Tel Aviv'de yaşayan akrabalarım olduğunu anlattım ve telefon numaralarını verdim. Yaptıkları görüşmenin numaraları doğrulamak için olduğunu sanıyordum ki bir anons duydum. Anonsta şunlar söyleniyordu: "Duyacağınız silah seslerinden dolayı endişelenmeyin. İsrail polisi şüpheli bir yolcu valizini patlatacak". Kısa bir süre sonra kendisini güvenlik şefi olarak tanıtan bir adam geldi ve "Özür dilerim ama diz üstü bilgisayarınızı patlatmak zorundaydık" dedi".

Gerçekten de Sussman'ın MacBook'u havaalanı polisi tarafından şüpheli bulunmuş ve kontrol etmek için üzerine üç el ateş edilmişti. Susman hala olaya bir anlam veremiyor. Tek tesellisi ise polislerin sabit diski ıskalamış olması sayesinde verilerinin kaybolmamış olması...

Tüm konu: "Şüpheli" laptop'a 3 kurşun!

Resimlerle: Apple laptop'larıyla 20 sene

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir güvenlik görevlisi laptop'unuza kurşun yağdırırsa ne yaparsınız?

M.G.G
17-12-2009, 15:05   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

O silahı alıp ...
devamını tahmin ediyorsunuzdur herhalde :)

stow
17-12-2009, 15:10   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

o güvenlik görevlisini ÖLDÜRÜRÜMM xD  hatta daha ileri gidip önce çeşitli işkenceler yaparım sonra öldürürüm o silahınıdaaaaa alır...... :D:D:D Laptop'uma kurşun heee..

Ciim
17-12-2009, 16:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
454 mesaj

havalimanı güvenliğine dava açarım

hdd me zarar gelmediyse yeni bir laptop en son modelinden + manevi tazminat olarak bir kaç bin dolar

hdme zarar geldiyse dosya kurtma labaratuarının masrafları + en son model laptop + manevi tazminat olarak bir kaç YÜZ bin dolar :)

H@ckerCesur
17-12-2009, 16:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bence bir sorun yok. Bilgilerimin yedegi zaten mevcut.  Zaten degiştirecektim laptobumu Gülümseme
Bir üst modelini aldırırdım ödeşirdik.

Mehmet Çakır
17-12-2009, 19:45   |  #6  
Üye
63 mesaj

Hardiskim sağlam kalırsa bir sorun olmaz sadece yeni bir tane aldırırdım..
Eğer hardiskimdeki veriler giderse o zaman biraz kaba bir insan olabilirim.. :)