Surface Mini neden ortadan kayboldu?

CHIP Online
22-05-2014, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Herkes Surface mini beklerken, Microsoft Surface Pro 3'ü tanıttı. Peki ama mini Surface'e ne oldu?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sur ... kayboldu_47261.html

Resimlerle: Surface RT parça parça böyle üretildi

Microsoft'un bir türlü rayına oturtamadığı hibrit tableti Surface, istenilen çıkışı şimdiye dek sağlayamadı ama Microsoft henüz ondan umudunu kesmiş değil. Yeni düzenlenen basın lansmanında Microsoft'un 7.5 inç boyutundaki Surface mini'yi tanıtması bekleniyordu. Ancak toplantıda Surface mini yerine Surface Pro 3 tanıtıldı.


Microsoft'un tanıtması beklenen Surface mini'de, Qualcomm Snapdragon işlemcilerini kullanacağı düşünülüyordu. Windows RT sistemini çalıştıracak olan cihazın 1.440 x 1.080 piksel çözünürlüğü olacağı da gelen raporlar arasındaydı. Fakat yeni kaptan Satya Nadella ile birçok Microsoft ürün ve servisini kaldırma taraftarı olan Stephen Elop'un kararıyla Surface mini'nin geliştirme çalışmalarının son aşamada durdurulmuş olabileceği konuşulan ihtimaller arasında. 


Surface mini'nin gelecekte çıkıp çıkmayacağını şu anda kimse bilmiyor. Ama görünen o ki Microsoft, önce Surface markasını güçlü cihazlarla insanların kafasına kazımaya çalışıyor. Eğer Surface, Pro 3 ile beklenen başarıya ulaşırsa, işte o zaman mini bir Surface bekleyebiliriz...

Tüm Konu: Surface Mini neden ortadan kayboldu?

Resimlerle: Surface RT parça parça böyle üretildi

Kaynak: www.chip.com.tr