sürücü bilgisi ve format

mılcın
03-01-2009, 03:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

selamlar, ben bilgisayar konusunda acemiyim ama kendi bilgisayarıma format atmak istiyorum.
sanırım format atarken ''hard diski bölümleme c:sürücü sünü silme'' falan gibi yapılması gerekenler var.Ben bu sürücüler hakkında bilgi nasıl edeedebilirim ne den hard diskimi bölümlemem ve sürücülerle oynamam gerek?? ve bunu nasıl yapacağım..
lütfen yardımınızı rica ediyorum..

Mustafa Deniz
03-01-2009, 08:59   |  #2  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Hangi sistemi kuracağını yazmamışsın ama eğer XP kuracaksan hiç uğraşma çünkü acemi isen içinden çıkamazsın. Disk bölümlendirmeye gelince; bu aslında tercih meselesidir. sadece C: sürücüsüne format atman yeterlidir(işletim sistemin C:'de ise) D: sürücüsünü sistem kurduktan sonra  da formatlayabilirsin.(en kısa yolu bilgisayarıma girip D sürücüsünü sağ tıklayıp biçimlendir diyerek)

Ozan Can
03-01-2009, 10:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
913 mesaj
DEMU
Hangi sistemi kuracağını yazmamışsın ama eğer XP kuracaksan hiç uğraşma çünkü acemi isen içinden çıkamazsın. Disk bölümlendirmeye gelince; bu aslında tercih meselesidir. sadece C: sürücüsüne format atman yeterlidir(işletim sistemin C:'de ise) D: sürücüsünü sistem kurduktan sonra  da formatlayabilirsin.(en kısa yolu bilgisayarıma girip D sürücüsünü sağ tıklayıp biçimlendir diyerek)
sana katılmıyo gibiyim xpnin krulumu bence basit zaten ileri falan hangi tuşla olcağını gösteriyo ama bi bilgisayarcıya (ama usta olsun) format attırabilirsin

Kaya Erdoğdu
04-01-2009, 18:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

eet katılıyorum borozan'a

ilginch
04-01-2009, 18:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

tanıdığın birine attır.
servise fln götürme. bi sürü para alırlar gereksiz yere

mılcın
06-01-2009, 13:30   |  #6  
OP Taze Üye
2 mesaj

teşekkür ediyorum ilginiz için.
Ama başkasına format attırısam ben öğrenemem ki
bu sürücüler hakkında daha detaylı bilgiyi nerden nasıl öğrenebilirimmm??

typerrr
07-01-2009, 21:11   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

arkadaşım bana mail olarak ulaş sana ben format atma similatörü gönderirim mail olarak onu izler ona göre atarsın hiç zorlanmazsın bile   yahyaozden@gmail.com