Sürücülerim kayıp.Bilgisayar görmüyor.

ayberkkaba
11-03-2007, 02:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayarımda LG DVD-W , LG CD-W , LG CD-R'm var.Format attıktan sonra CD-W ve CD-R düzgün çalışırken DVD-W'ım sürücü olarak gözüküyordu ama hiçbi dvd yada cd okumuyordu.Disk takılı değil diyordu.Ardından bir süre sonra CD romlarım kayboldu ve en sonunda da DVD-W kayboldu.Nasıl geri getirebilirim nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

shehsuvar
11-03-2007, 19:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

bilgisayarım >   özellikler > donanım > aygıt yöneticisi > (listenin en başına fare ile sol tık  ) hemen yukardan  eylem > donanım değişikliklerini tara .

sanal disk programlarını kurup kaldırdıysan veya bunlarda bi problem oldusa da disk sürücülerine etki etmiş  olabilir

felisleo
15-03-2007, 22:13   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

Aynı sorun uzun zamandır  benim başımda da var.Nasıl oldu bilmiyorum ama E:\ dvd writer sürücüsü bilgisayarımda gözükmüyor.
Kabloları kontrol ettim sorun yok.Repair ile windowsun üzerine  tekrar kurdum ama sorun çözülmedi.Boot ile cd çalıştığına göre herhalde sorun donanımsal değil.Ayrıca c sürücüsünde de ayrı bir windows var ama orada da dvd writer gözükmüyor.
Çözüm hakkında fikir verirseniz sevinirim.

f16
21-03-2007, 16:40   |  #4  
Yeni Üye
40 mesaj

arkadaş cevap verdiya bilgisayarımZözellikler>donanım>aygıt yöneticisi>orada pc işareti var onu tıkla ve üstte yeni aygıtları tara var onu tıklayın

heroloves
20-06-2008, 11:24   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

Acil Yardım Ederseniz sevinirim
Bilgisayarım dün DVD-RW görüyordu.Nero yükledim buğün bios ta DVD-RW görüküyor ama bilgisayarımda gözükmüyor.Aygıt yöneticisine girdiğimde DVD-RW kenarında sarı ünlem işareti çıkıyor.Özelliklere baktığımda ''Kod 41'' hatası yazıyor ne yapmalıyım.

profnx7
03-07-2008, 15:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
121 mesaj

Bi tane virüsten kaynaklanıyor sanırım. dosya sistemini bozuyo, eğer elinizde dosya sistemi düzenleyici gibi bir program varsa işe yarayabilir. Benim eski pcdede kaybolmuştu sürücüler. Ve donanım değişikliklerini tara veya sürücü güncelleştir fayda etmedi. tek çare "Format" kaldı. oda çözdü sorunu.