Sürücülerin uyumluluğu

HPQ-User
18-10-2008, 23:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ronaldinho sormuş:
Slm herkese...
Benim sorum bilgisayarın olmazsa olmaz sürücüleri ile ilgili..
Benim bir komsunun bilgisayarına virüs girmişti.Bunun üzerine format attık..Ama bilgisayarın önemli sürücüleri yoktu onda..
Anakartın sürücüsü ve ekran kartının sürücüsü yani CD leri.
Benim bilgisayarımın anakarınının markası ile komsunun bilgisayarındaki anakartın markası aynı (MSI) Ama modelleri ve çeşitleri aynımıdır bilmiyorum..Peki marka aynı oldugu halde modeli değişik olursa bendeki anakartın sürücüsünü onun bilgisayarına yüklersem çalısırmı yada herhangi bir hasar olusur mu onun bilgisayarında...Uyumluluk sağlar mı?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel Core2 Duo-2,66 Ghz-2GB RAM-512MB Ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727)

Yavuz Taşcı
18-10-2008, 23:58   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

merhaba sizin anakartınızın markasının aynı olması ile arkadaşının anakartının markasının aynı olması birşeyi değiştirmez.önemli olan sizin ankartınızla aynı model numarasına sahip olmasıdır.
sürücüleri yüklemeniz dahilinde ise anakartta ciddi bir sorun yaşamayıp bir sonuşta alamassınız.çözüm için anakart üzerinde bulunan model numarasınıda öğrenerek gerekli donanım sürücülerini üreticinin web sitesinden indirmeniz.
sevgilerimle

ronaldinho
19-10-2008, 12:55   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj
mcseyavuz
merhaba sizin anakartınızın markasının aynı olması ile arkadaşının anakartının markasının aynı olması birşeyi değiştirmez.önemli olan sizin ankartınızla aynı model numarasına sahip olmasıdır.
sürücüleri yüklemeniz dahilinde ise anakartta ciddi bir sorun yaşamayıp bir sonuşta alamassınız.çözüm için anakart üzerinde bulunan model numarasınıda öğrenerek gerekli donanım sürücülerini üreticinin web sitesinden indirmeniz.
Çok sağolun teşekkür ederim