Sürücüme Erişemiyorum Yardım

Osman0006
28-12-2008, 08:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
280 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarıma virüs girdi , girdiği gün temizledim ama bilgisayar açılırken Xp logosundan sonra mavi bii ekran çıkıp kapandı bida açamadım,

Paragon adında bi veri kurtarma programı vardı onu taktım fakat yanlış bişeye bastım ve 2 sürücümüde görmedi (bilinmiyor) diye yazıyodu C'deki bölümü silipwindowsu kurdum şimdi C sürücüsü > F'ye dönmüş < C'deki dosyalarımada erişemiyorum tıkladığımda

http://img242.imageshack.us/my.php?image=adszyz4.jpg

Böyle bişey çıkıyo nasıl açabilirim sürücümü yardım edin lütfen.

Son Düzenleme: Osman0006 ~ 28 Aralık 2008 08:43
Banned
28-12-2008, 09:09   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) Vediğiniz eresimde diskete erişilemedi denmekte, oysa disk için disk ibaresi kullanılır.Buarada hata var.
b.) C diskinizi biçimleyip, üzerine windows kurduysanız zaten bilgileri silmişsinizdir ve onlara kavuşma şansınız yoktur.
d.) Harddiski söküp başka bir bilgisayara ikincil disk olrak takıp, gerekirse biçimlendirme işlemi yaptuıktan sonra birçok veri kurtarma yazılımı ile verilerinizi sorunsuzca kurtarabilirsiniz.
f.) Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken sistemi güvenli mıodda açmaya çalışmak, olmazsa harddiski söküp işletim sitemi aynı olanbaşka bir bilgisayara ikincil disk olrak takıp o bilgisayardaki system32 klasörünün içerisindeki dosyalarısizin harddiskinizdeki aynı dosyaya kopyalamak aynı işlemle dosyalarınıza erşip yedekledikten sonra format atmak veya linux çalışan cd vd cd den sisteme ulaşabileceğiniz bir yazılımla dosyaları yedekleyip format atmak olmalıdır.

Osman0006
28-12-2008, 12:24   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
280 mesaj

Ya şimdi normalde windows C sürücüsündeydi , bu işlemler windowsu kurmadan önce oldu 1-2 kere denedikten sonra 2 sürücümün de adları değişti bilinmiyor diye bi ibare çıktı ikisinide okumadı sildiğim sürücüde windows kurulu olduğu yerdi.

Kurduktan sonra D sürücüsü , C olmuş ,Data Recovery Wizart adlı programlada baktım D'deki bilgiler C sürücüsüne geçmiş , C sürücüsüde F olmuş :) biraz karışık ,şimdi kurtarmaya çalışıyorum ama yarısı bozuk malesef önerebileceğiniz başka bişey varmı ?

Bu olay olmadan önce Bilgisayarımı hiçbir şekilde başlatamadım mavi ekran gelip reset attı kendiliğinden.

Son Düzenleme: Osman0006 ~ 28 Aralık 2008 12:26
Banned
28-12-2008, 12:43   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

Biçimlendirirken diğer partitionlarla birleştirmeden aynı boyutu tek tek biçimlendirin  sonra veri kurtarması yapmayı deneyin.Easy recopvery yazılımını tavsiye ederim. Yacapak birşey yok artık ne kadarını kurtarabiliseniz, şansınıza.

Osman0006
28-12-2008, 13:35   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
280 mesaj

Teşekkürler şimdi biçimlendiriyorum bakalım kurtarabilecekmiyim

Banned
28-12-2008, 14:17   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

Biçimlendirilen partitionların üzerine yeni veri yazmadığınız sürece bilgilerinizi proplemsi kyurtarma şansınız bulunmaktadır. Hem yeni veri yazmamaya hemde kurtardığınız verileri aynı partition yada kurtarma yapacağınız başka ğartionana kaydetmemeye özen göstermelisiniz.

Osman0006
02-01-2009, 14:00   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
280 mesaj

biraz uğraştım format attıktan sonra bilgilerimi kurtardım , diğer sürücüye tekrar yükledim yardımların için saol.