Suya düşen cebinizi kurtarmanın yolu!

CHIP Online
18-12-2012, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Cebiniz suya düşse bile işi bitmiş olmayabilir! İşte onu kurtarmanın yolu ve yapmamanız gerekenler!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/suy ... nin-yolu_37591.html

Resimlerle: Cehennemden çıkan 13 cep telefonu

Telefonunuz şanssız bir kaza eseri suya düştü veya sizin içmeniz gereken kahvenin tadına telefonunuz baktı. Onu belki kurtarabilirsiniz, tabi aşağıdaki ipuçlarını hemen uygulamaya koymanız kaydıyla.


Hemen pilini çıkartın: Öncelikle cihazınızı birkaç gün kullanmamayı kabul etmelisiniz. Hasar genellikle sıvının kendisinden değil, sebep olduğu kısa devreden gelir. Dolayısıyla pili çıkartılabilen bir cihazınız varsa bunu hemen yapın. Pilini çıkartamıyorsanız onu hemen kapatın. Kapalıysa açmaya ve kontrol etmeye çalışmayın, bu merakınız onu tamamen bozabilir!


Çözün: Çıkartabildiğiniz her şeyi cebinizin üzerinden sökün (SIM kartı, SD kart, kapaklar).


Suyu çekin: Elektrikli süpürgenizin dar ağızlı bir ucu varsa onu kullanabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar nemi dışarı çekmelisiniz.


Kurutun: Şimdi cihazınızı pirinçle dolu bir kutunun içinde birkaç gün bırakarak içindeki nemin tamamen kurumasını sağlamanız gerekiyor.


Deneyin: Telefonunuz kurumuş gibi görünüyorsa pilini tekrar takın ve onu açmaya çalışın. Şansınız varsa cihazınızı tekrar eskisi gibi kullanabileceksiniz.


Cihazınızı kurutmak için saç kurutma makinesi, mikrodalga fırın gibi ısıtıcıları asla kullanmayın. Saç kurutma makinesini ısıtıcısı kapalıyken kullanabilirsiniz, ancak elektrikli süpürge bizce daha iyi bir seçenek. Cihazınızı sallamak da suyun daha derinlere gitmesine neden olabilir. Bunun yerine bir havlu ile onu kurulamayı deneyin.

Tüm Konu: Suya düşen cebinizi kurtarmanın yolu!

Resimlerle: Cehennemden çıkan 13 cep telefonu

Kaynak: www.chip.com.tr