Svchost.exe (netsvcs) arka planda çalışan virüs

Selman Uyanık
26-08-2016, 10:15   |  #1  
Selman Uyanık avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacim var

Sorun arkada çalışan bilgisayarın bellegini aşırı kaplayan bir virüs adı   Svhost.exe (netsvcs) fakat ben bu virüsü görev yöneticisini açtıgımda direk olarak göremiyorum,,performansdan kaynak izleyicisine girdikten sonra bellek kısmında görebiliyo

1.400.00----2.000.000 kb arasında çalışan bir program veya virüs bilgisayarımın bellegini aşırı kaplıyor.Her bilgisayarı açtıgımda buda 1,2 dk sonra açılıyo ve pc yi kasmaya başlıyor.Cpu degeri sürekli oynmakta bazen 20 bazen 50 bazen 80, 100 çıkıyor ama genelde 20,30 arası seyrediyor bu da bilgisayarımı fena halde ısındırıyor.Bu virüs olmadan önce  cpu degeri hep 1---7 arası seyrederdi ama şimdi olmuyor

Alınan önlemler : Kaspersky,Avg,norton,Malwarebytes Anti-Malware,Cccleaner,Yac,Combo fix,Hitman pro,360 total security bunların hepsiyle taratılmış bir sorun bulunamamıştır

Diger taraftan Format atılmış olmamış,Windows tekrar kurulmuştur,fakat sorun hala devam etmektedir

Evde 3 bilgisayar var:Kız kardeşimin bilgisayarında da oluyordu ısınma sorunu ama onda aradan 10 dk felan geçtikten sonra başlıyor hard diski baya ısıtıyordu,360 total la tarattım bi ara 670 tane virüs buldu ama asıl sorunu çözemedi benim pcdede vardı bu civarda bir virüs ama silindi fakat bu sorun hala devam ediyor asıl sorunu çözemedim ve birde şu var ;onun pc sinin arka planında çalışan programlarda hiç bişey yoktu olmadıgı halde ısınma oluyordu ve  diger abimin bilgisayarındada bir sorun yok onada baktım yani bu bellek sorunu sadece bende çalışıyor.Abimin pc de ısınma sorunu yok heralde ama ona tam bakmadım

360 total la tarattıgımda  usb de RECYCLE (tam yazamamıl olabilirim) diye bir dosyayı açamıyordum virüs oldugunu biliyorrdum 360 total onu virüs algıladı sildi .

Agdan mı bulaşıyor bu proplem bilmiyorum ama eger ordan bulaşıyorsa şuan adsl kutusuna reset atamam ,eger ag virüsü oldugunu ögrenirlerse bana söveceklerdir :)

Diger birşeyde bu virüsü ilk sonlandırdıgımda normal sonlanıyor fakat 2. sonlandırmamda bilgisayarın hiç bişeyini açamaz kullanamaz hatta pc yi kapatamaz hale geliyor en sonda güç dügmesinden kapatıyorum

Bu nadiren de olsa svchost.exe (netsvcs) kendi kendine kapanabiliyor.Fotograflarını da atayım( isteyen varsa başka foto da atabilirim) şimdideden teşekkürler :

fotograflar açılıyomu bilmiyorum daha önce hiç siteye fotograf eklememiştim

Son Düzenleme: Selman Uyanık ~ 26 Ağustos 2016 10:19 Neden:
Ordulu345
31-08-2016, 11:48   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Yapacakların bunlar
1-Güvenli modda tarama yap.(normalden daha uzun sürer)
2-Arama kısmına "Hizmetler" yaz ve tıkla. Ordan Windows Update ve Arka Plan Aktarım Hizmetini kapat.
3-Eğer format attıysan başka bilgisayarcıdan format at belki tam atamamıştır.(Aynısı banada oldu)
4-eğer hiçbiri olmassa büyük ihtimal bir hdd de sıkıntı vardır bir bilgisayarcıya göster.