Svchost hakkında ???

DJ_OZKAN
30-07-2011, 13:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı günler. Öncelikle konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum eğerki yanlış yere açmışsam özür dilerim. Benim bir sorum olacak bilgisayarımda McAffe yüklü bilgisayarımı açtığımda görev yöneticisinde svchost32 diye birşey yazıyor ama masaüstü felan gelince bu kaybolup gidiyor. Tüm kullanıcı işlemlerini gör desem bile görünmüyor . Bilgisayarı tarattım  birşey bulunmadı ve dosyaya sağ tıkla hedef klasörü aç diyorum birşey açılmıyor nedense bu virüsü nasıl temizleyebilirim bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok seviniim . Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Son Düzenleme: DJ_OZKAN ~ 30 Temmuz 2011 13:48
faceman
30-07-2011, 14:17   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

aaa o virüs bendede var kaspersky-norton internet security-avast free-microsoft security essentials-comodo ile taradım ama silemedi arkadaşlar bir çözümünü söylesin lütfen

M.G.G
30-07-2011, 15:07   |  #3  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Sağtuş>Dosya konumunu aç deyin sonra da.İşlemlerden; Sağtuş>İşlem ağacını sonlandır deyin.Svchost.exeyi(virus olan konumunu bulduğumuz) Shift+Del ile silin.Onun aynı ismi ile(svxhost.exe.txt değil sadece svchost.exe ismi ile) Bir dosya açın metin belgesi de olabilir.Onu Salt Okunur yapın bilgisayarı yeniden başlatın.Bana Hizmetler kısmının görüntüsünü yollayın ;)

DJ_OZKAN
30-07-2011, 15:42   |  #4  
OP Yeni Üye
23 mesaj

işte sorunda bu bilgisayarın masaüstü felan açıkdıktan sonra görev yöneticisinden kayboluyor ve hani kaybolmadan sağ tıklayıp dosya konumu aç dediğinde hiçbirşey açılmıyor. Msconfig ile başlangıçtan kaldırıyorum yinede başlangıçta çalışıyor .

Son Düzenleme: DJ_OZKAN ~ 30 Temmuz 2011 15:54
M.G.G
30-07-2011, 17:16   |  #5  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

http://www.filetolink.com/cea82c16
Buna dayanamaz tabii hiçbir exenin açılmasına imkan vermiyorsa.O zaman farklı işkenceler uygulayacaz viruse (:
Yukarıdaki programı açıp svchost.exe *32 'yi bulun ve sağtuş>kill process tree deyin.
Sonrada Windows Tuşu+R basın ve %AppData% yazın.
Appdatada svchost.exe arayın(Tabii önce Araçlar(Gözükmüyorsa alt tuşuna basın) > Klasör Seçenekleri > Gizli Dosya ve  klasörleri gösterin tik koyup Korunan işletim sistemi dosyalarını gizlenin de tikini kaldırıyoruz Uygula diyoruz(Tama demeyin öyle açık kalsın irus hakimiyetini kaybeder).)Eğer herşeye rağmen appDatada yoksa ctrl+A tuşu ile tüm dosyaları seçip bir güzel geri dönüşüm kutusuna yolluyoruz (:
Windows klasöründe svchost.exeyi aratıyoruz.System32 haricinde çıkan
Svchost.exeyi(virus olan konumunu bulduğumuz) Shift+Del ile silin.Onun aynı ismi ile(svchost.exe.txt değil sadece svchost.exe ismi ile) Bir dosya açın metin belgesi de olabilir.Onu Salt Okunur yapın bilgisayarı yeniden başlatın(Kendimden alıntıladım: )
Şimdi yeniden servislerden görüntü almayı deneyin çünkü virusun rat aracını silmek işimizi kolaylaştıracaktır ;)

faceman
30-07-2011, 17:29   |  #6  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

m.g.g o programı indircez mi ne yapcaz anlamadım :)

M.G.G
30-07-2011, 18:14   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

http://bit.ly/qLIyT8
linki eksik vermişim(Touchpad sayesinde)

DJ_OZKAN
01-08-2011, 12:30   |  #8  
OP Yeni Üye
23 mesaj

M.G.G Yorumun için teşekkür ederim. Ama ana sorun şu benim bilgisayarım  açıldığında yani masaüstü ekranı geldiği zaman görev yöneticisinden virüs kayboluyor . Verdiğin programdada o nedenle görünmüyor virüsü buldum delete yapıyorum siliniyor ama tekrar geliyor.

DJ_OZKAN
01-08-2011, 17:20   |  #9  
OP Yeni Üye
23 mesaj

Sorunu çözdüm Bilgisayarına Avastı Yükle Hızlı taramayı başlat o kendi hepsini bularak siliyor...