"Symantec AntiVirus" Hatası

smhgns
09-11-2008, 13:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Mehaba;

"Symantec AntiVirus" programını kullanıyorum. 2 gün önce "Spybot - Search & Destroy" programını güncellerken virüs programı çalıştı ve sadece küçük bir pencere (sadece çerçeve olarak) dondu. Tabiki PC'de kilitlendi ve bende resetledim. Yeniden açılan PC oldukça yavaş çalışıyordu. "Task Manager"de lsass.exe dosyası %50 işlemciyi kullanarak sisteminin işlem yapamaz hale getiriyordu. Bu dosya ile ilgili sorunu giderdim fakat normalde sürekli arkada planda çalışan program artık PC'yi açtığımda başlamıyor. Hatta tarama bile yapmıyor. Virüs programını çalışır hale getirme konusunda önerilerinizi bekliyorum.

NOT: "Sistem Geri Yükleme" işlemini de denedim ama o da "Sistem Geri Yüklemeyi Tamamlayamadı" diye bir uyarı veriyor.

İşletim Sistemi: XP Professional Version 2002 SP3
İşlemci: Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz - 1.00 GB RAM
Anakart: Asus P4P800X
Ekran Kartı: NVIDIA - GeFORCE FX 5200 128MB DDR

emre__
09-11-2008, 14:02   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

güvenli kipte geri yükle antivirüs engelliyor bende nis2008 var güvenli kipte geri yükleyebildim ancak...

Katil61
09-11-2008, 14:18   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
smhgns
Mehaba;

"Symantec AntiVirus" programını kullanıyorum. 2 gün önce "Spybot - Search & Destroy" programını güncellerken virüs programı çalıştı ve sadece küçük bir pencere (sadece çerçeve olarak) dondu. Tabiki PC'de kilitlendi ve bende resetledim. Yeniden açılan PC oldukça yavaş çalışıyordu. "Task Manager"de lsass.exe dosyası %50 işlemciyi kullanarak sisteminin işlem yapamaz hale getiriyordu. Bu dosya ile ilgili sorunu giderdim fakat normalde sürekli arkada planda çalışan program artık PC'yi açtığımda başlamıyor. Hatta tarama bile yapmıyor. Virüs programını çalışır hale getirme konusunda önerilerinizi bekliyorum.

NOT: "Sistem Geri Yükleme" işlemini de denedim ama o da "Sistem Geri Yüklemeyi Tamamlayamadı" diye bir uyarı veriyor.

İşletim Sistemi: XP Professional Version 2002 SP3
İşlemci: Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz - 1.00 GB RAM
Anakart: Asus P4P800X
Ekran Kartı: NVIDIA - GeFORCE FX 5200 128MB

hmmmm, yenisini al bence...