SYSTEM.DLL hatası

minerva
19-01-2007, 22:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba
sorunum kısaca şu; yeni aldığım bilgisayarım, bi süre sonra her açtığımda system.dll hatası vermeye başladı.Daha da kötüsü aldığım yere sordum, sistem çökmüştür, yeniden yüklemek gerekir dediler.
sistem çökmedi, ama onlardan böyle bir cevap alınca her an çökebilir diye korkmaya başladım.[V]
dosyayı netten indirmeye çalıştım ama olmadı.
yeniden kurmak dışında bi yol yok mu?biri işin aslını anlatabilir mi? lütfen yardımcı olun.
teşekkürlerGülümseme

mezar6
20-01-2007, 02:47   |  #2  
Yeni Üye
21 mesaj

merhaba sıstemın heran cokme ıhtımalıne karsı onemlı dosyalarını yedekle  dosyayı ınternetten aramak yerıne sokaktakı korsan cd satanlara baksan daha ıyı olurdu kanaatındeyım :) tabı korsana hayır xp cdsınden o *.dll i bulup copy yapabılırsın yada repair yapmanı tavsıye edebılırım maılle ulasırsan yardımcı olmaya calısırım kolay gelsın

İtacHi_
20-01-2007, 11:25   |  #3  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım hemen dosyalrını yedekle hemde hemen çöktüğü zaman mahvolursun.yedekledikten sonra hemen format at .format attıktan sonra böle  bir sorunla karşılaşmazsın.

cell-o
20-01-2007, 11:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Tavsiyem sisteminize .net framework en son versiyonunu indirin.sonra yeniden başlatınız.birde direct-x 9.0c yükleminizi tavsiye ederim.birde system.dll dosyasını buradan indirebilirsiniz.

öncelikle dediklerimi yapınız.
.net framwwork 2.0 __>> http://www.microsoft.com/downloa ... d-8edd-aab15c5e04f5

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 20 Ocak 2007 11:41