System Vol. Inf Kapatma Sorunu

Phoenix_
31-07-2011, 21:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
895 mesaj

Comodo IS kuruluydu baktım virüs yok hiç sildim avast! kurdum 5 tane virüs çıktı :D 2si malum klasörde diğerleri de java da ve windows da bir tane dropper :) neyse sildim hepsini.
Yalnız D:System Volume Information a tekrar bulaşmasın diye kapatayım dedim.Gerekli izinleri verdim,kendimi ekledim erişebilenler listesine falan.Sonra Windowstan Sistem Geri Yükleme yapılandırmasına girdim.

C nin ki açık.D nin ki kapalı.C nin içindekinde neredeyse bir şey yok.D nin içindekinde ise 1.7 gb lık bir klasör var.Hani düşündüm ki yedekleme için zıt klasörlere falan yapsın,D nin içinde her çöp var,C nin içinde sadece geri yükleme noktaları var.Ona da tamam dedim,Yapılandırma dan C nin sistem korumasını sildim(kapatmadım),D nin ki zaten 0 mb gösteriyordu,onu da sildim.

Tekrar girdim her şey aynı.Yalnız C nin içindeki klasöre vermedim izni,D ye verdim onu silmek için.

1-D ye format atmadım,eskiden kalma bir klasör olabilir mi,öyleyse virüsün ne işi var orada.(bu arada giriş izni de yoktu en başta)
2-Sadece D de ki System Volume Information u kapatmayı nasıl başarırım?
3-Öyle bir dünya yoksa ,hepsini kapatırsam bu klasörler de gider mi?

viking20
31-07-2011, 21:37   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

alabiliyorsan o klasörlerin yedeğini al ve C:\  D:\  E:\  Sis.Vol.Inf. hepsini kapat.

Phoenix_
31-07-2011, 23:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

klasör yedeği almak kolay alırım da bana lazım değiller ki.bir de avast kullanıyorum şu anda.onun göremedikleri varsa eğer içinde şüpheli dosyaları yedeklemiş olurum.

bu klasörler sadece restory pointleri barındırıyorsa,ve elimde sistemin acronisi varsa,yedeğini almıştım,o zaman silmemin bir sakıncası kalır mı?

Phoenix_
01-08-2011, 18:50   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
895 mesaj

heyyy bakan yok mu? biz de yapalım bakalım

upupupupupupupupuup xDé xDé upupupupupuup xDé