System Volume İnformation klasörüne girme?

__d_mode__
05-06-2006, 17:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

öncelikle merhaba,ben chip dergisinin bu ay ki sayısında  170. sayfada know-how  adlı başlıktaki yazıda sistem volume information adlı klasöre girmek için sağ tıklayıp ,özelliklerden güvenlik sekmesine geçilip,ekle butonundan yönetici adı girilmesi gerektiğini okudum,fakat ben sistem volume information klasörüne sağ tıklayım özellikler dediğimde ,güvenlik diye bir sekme çıkmıyor,çıkan sekmeler her klasörde olduğu gibi aynı, bu klasörün içinde bir adet virüs var av bunu silemiyor ,bende elle silmeye çalışıcam fakat bir türlü giremedim, yardımlarınızı bekliyorum...

Ironman
05-06-2006, 19:47   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

Antivirüs programının aktif korumasını aç,sonra ad-aware programını açıp,tarat.Ad-aware programı system volume bölümünü tararken,antivirüs programın virüsü görür.Şayet antivirüs programın görüp temizlemezse,ücretsiz olan antivir programın kur.Aynı yöntemi antivir ile dene.Büyük ihtimal virüsten temizleyecektir.Kolay gelsin...

black_flood
06-06-2006, 10:15   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bütün bölümler disk üzerinde ntfs olmadığı sürece göremessingüvenlik sekmesini ve ayrıca normalde göremiyorum bende aynı özelliği ntfste aktif oluyor ama içi boş güvenli kipte açınca dolu gelir.

__d_mode__
06-06-2006, 12:04   |  #4  
OP Yeni Üye
28 mesaj

cevaplarınız için teşekkür ederim :)

mustafa_5134
03-01-2007, 13:48   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj
__d_mode__
öncelikle merhaba,ben chip dergisinin bu ay ki sayısında  170. sayfada know-how  adlı başlıktaki yazıda sistem volume information adlı klasöre girmek için sağ tıklayıp ,özelliklerden güvenlik sekmesine geçilip,ekle butonundan yönetici adı girilmesi gerektiğini okudum,fakat ben sistem volume information klasörüne sağ tıklayım özellikler dediğimde ,güvenlik diye bir sekme çıkmıyor,çıkan sekmeler her klasörde olduğu gibi aynı, bu klasörün içinde bir adet virüs var av bunu silemiyor ,bende elle silmeye çalışıcam fakat bir türlü giremedim, yardımlarınızı bekliyorum...
tarumangel
17-06-2008, 16:47   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

abi ben yolunu biliyorum ilk önce bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere bas sistem geri yükleye gel bütün sürücülerdeki geri yükleme noktalarını kapat diyeceksin tüm system volumedeki herşeyi silecek.Sonra bütün sürücülerdeki geri yükleme noktalarını kapat tickini tekrar kaldır.Artık icindekiler silinecek bir sorun olursa hemen söyle

linda
18-06-2008, 21:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

o zaman sistem geri yükleme kapatılır. arkadaş belki de sistem geri yüklemeyi kapatmak istemiyor.ben olsam dos ortamında ulaşmasını tavsiye ederdim.