[YAZILIM] tablet - vınn sorunu

HPQ-User
05-10-2012, 12:45   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

merhabalar rusyadan almış olduğum android 2.3.1 sürümlü tablet türkcell vınn  ı görmüyor. vınn ı  tablete taktığımda usb mass storage safe to remove yazısı çıkıyor. modemin içindeki pin korumasını kapatmama rağmen aynı uyarıyı veriyor diğer form sitelerindeki çözüm ve tavsiyelerde fayda etmedi umarım sizim bir öneriniz olur iyi çalışmalar.

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 06 Ekim 2012 19:24
Selçuk İslamoğlu
06-10-2012, 19:25   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Türkcell VINN gibi cihazlar tabletlerle değil PC'lerle çalışmak üzere tanımlanmıştır. Android için özel sürücü üretmiyorlar bildiğim kadarıyla o cihazı tanıtabilecek.

ozguredi
06-10-2012, 19:36   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

iyide başka bir sitede adam android tablete  vınn tanıtıp kurdu video çekmiş   ben vınn ı takınca usb mass storage safe to remove yazısı çıkıyor  burada çakışan bir şey var yada 3gmodem de bir sıkıntı var bunu çözemiyorum

Selçuk İslamoğlu
06-10-2012, 19:38   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: ozguredi  
iyide başka bir sitede adam android tablete  vınn tanıtıp kurdu video çekmiş   ben vınn ı takınca usb mass storage safe to remove yazısı çıkıyor  burada çakışan bir şey var yada 3gmodem de bir sıkıntı var bunu çö

VINN'ı herhangi başka bir PC'de denediniz mi peki?

ozguredi
06-10-2012, 19:41   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

evet pc de kullanmaktayım pin korumasınıda kaldırdım sorunsuz çalışıyor.

Selçuk İslamoğlu
06-10-2012, 19:46   |  #6  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: ozguredi  
evet pc de kullanmaktayım pin korumasınıda kaldırdım sorunsuz çalışıyor.

Anladığım kadarıyla bunu destekleyen bir kaç tablet var piyasada ama... başka bir siteden alıntılıyorum:[alıntı=""] Sizin tablet pc niz içinde 3G modem ayarları var  ise bağlanabilirsiniz.Aslında  herşey şöyle.
1-önce modemi, laptop veya pc ye bağlı iken arayüz  programından pin doğrulamasını kapatın(bunu yapmazsanız bağlanmaz) 2-gsm  internet ayarlarını yapın ben turkcell wınn ayarlarını veriyorum apn:internet  tel no:*99# kullanıcı adı:gprs name:gprs Bukadar kolay sadece yukarda vermiş  olduğum 2 maddeyi uygularsanız 3g  modemle rahatlıkla bağlanabilirsiniz.Anlattığım maddeler diğer gsm   şirketlerinin modemleri içinde geçerli sadece ayarları farklı onuda  müşteri hizmetlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Umarım yardımcı  olabilmişimdir.
eğer bu şekilde  internete bağlanamazsanız apn yazan yere mgb yazın ve kullanıcı adı ve şifreyi  boş bırakın.

Selçuk İslamoğlu bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ozguredi
06-10-2012, 19:48   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

tavsiyenizi daha öncede defalarca denedim ama işe yaramadı ilginiz için teşekkür ederim iyi çalışmalar.