tahminen fandan gelen uçak sesi

tyakupoglu
06-02-2007, 13:53   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, uçaktan umumiyetle çekinmeme rağmen, her bilg. kullanışımda kendimi uzun bi yolculuğa çıkmış gibi hissediyorum. 6 aydır kullandığım bilgisayarım son zamanlarda bana, açıldıktan 10-15 dakika sonra müthiş bi fan(tahminen) sesiyle eşlik etmeye başladı. Bilgisayarın içini dışına çıkarmama az bi zaman kaldı.
  "Sinirlenme arkadaşım, kolay bi yolu var bu işi çözmenin"
ya da;
  "O, senin düşündüğün gibi fan sesi deil, başka bişi o... O da bu ....."

diyen birileri varsa, yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler.

CU_GS7
06-02-2007, 14:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

En son ne zaman kasanın içini açıp toz temizlemesi vs yaptın??

tyakupoglu
06-02-2007, 14:05   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Garanti kapsamı açısından baktığımda, son çare olarak düşünüyorum. Ya da "yerim garantisini ya" mı demem lazım acaba?
Yani;
Cevap : Hiç...

gokhan2413
06-02-2007, 20:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

sorunu anlatış şeklin çok hoş :)

CU_GS7 nin de dediği gibi kasanın içindeki tozu temizlersen
sorunun çözülür
ayrıca bilgisayar hocam bi keresinde fanları yağla demişti benzer bi sorun için gerçi uygulamadım ama neyse...
Garanti konusunda kaç yıllık bilgisayar garanti süresinin bitmesine çok kalmadıysa yap gitsin denilebilinir
tercih sana kalmış....

nazif_bahar
07-02-2007, 03:45   |  #5  
Üye
55 mesaj

Bilgisayar toplamaysa hiç düşünme garantiye gönderilcek hale gelmeden bişiler yapman gerek... Ayrıca kasayı açman sadece sistem garantisini iptal eder fakat parça garantisi devam eder.

Ayrıca sistem garantisini de pek kafana takma, adamlar her durumda hatırı sayılır bi miktar kasa açama kapama parasını alıyolar.(Hiç problem yoksa bile...)

Yapman gereken şey çok basit. Fanların üzerindeki tozları dikkatlice elektrikli süpürgeyle almak. ve eğer yapabiliyosan söküp dikkatlice çamurlaşmış tozları kulak pamuğuyla silmek...

Bu böyle çok gitmez.. Kolları sıvama vaktidir.
Ama eğer bunları yaptıktan sonra hala ses varsa, ve de çok anlamıyosan en kısa zamanda bi servise götür.

Kolay gelsin...

onuru_gs
07-02-2007, 17:26   |  #6  
Üye
78 mesaj

arkadasım bence sistem calısır haldeyken kasayı ac fanları kısa surelıgıne durdur hangi fan durdugu zaman ses azalıyorsa sorunu bulursun daha sonra fanı temizle-yagla eger yine ses geliosa buyuk olasılıkla fanın vadesi dolmustur

Son Düzenleme: onuru_gs ~ 08 Şubat 2007 11:28
tyakupoglu
08-02-2007, 15:53   |  #7  
OP Yeni Üye
20 mesaj

İlginize teşekkür ediyorum arkadaşlar...

Aslında bir 10-15 cevap sonra nokta koyup, ortalama bi sonuç almayı düşünüyodum ama sanırım bu yollar aynı kapıya çıkacak. Ya fanı yağlıcam, ya da servislerin cebini!..Tekrar teşekkür ediyorum....

Bu arada eğer önerileriniz bilgisayarımı hasarlarsa bunu adalete arz edicem!.. Mahkemede görüşürüz....

onuru_gs
08-02-2007, 18:27   |  #8  
Üye
78 mesaj

arkadasım yazmayı unutmusum "NOT:Önerilerimizden dogacak hasarlardan muhessemiz sorumlu degildir"Kahkaha

nazif_bahar
09-02-2007, 01:35   |  #9  
Üye
55 mesaj
onuru_gs
arkadasım yazmayı unutmusum "NOT:Önerilerimizden dogacak hasarlardan muhessemiz sorumlu degildir"Kahkaha
Aynen katılıyorum arkadaşımKahkaha...

tyakupoglu
09-02-2007, 10:10   |  #10  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Arkadaşlar hassasiyetiniz çok memnun edici... Forum olayına bakış açımı değiştiriverdiniz.

Ayrıca merak ediyosanız sööliyim. Maalesef mahkeme de görüşemices. Önerilerinizi değerlendirdim ve sonuç gayet ii. Ama yağlamama gerek kalmadı sanırım. Bi dahaki sefere inşallah.

Tekrar tekrar teşekkür ettim...