Tartısalım AMD mi İNtel mi?pc toplayanlara yardım

mylifestyle
16-04-2010, 14:00   |  #26  
mylifestyle avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

Birkaç yıl önce AMD Athlon ve İntel arasındaki en büyük fark oyun performansı ile ilgiliydi.AMD ile uzun süre bilgisayar başında dahi olsanız kolay kolay kasma veya yorulma gibi sorunlarla karşılaşmamanızdı.

Diğer taraftan internet,program,office gibi uygulamalarda İntel'de farkedilebilir bir rahatlıkla kullanabiliyordunuz.

Ama artık o devir kapandı ve AMD'nin oyun performansında olan farkların sonuna geldik.Bunun nedenini açıklayacak kadar pc devreleri ile aram yok ama kendi bilgisayarını dizebilen ve hem AMD hem de İntel kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki İntel aradaki farkı kapatmakla kalmayıp ''i'' serisi ile bir boy öne de geçmiştir.

Bkz. http://www.pratiksatis.com/Intel ... ga-1156,PR-221.html

Diğer bir taraftan ATI Rodeon Ekran kartları AMD ile biraz daha iyi performans verdiği aşikar.

Detaya çok inersem benim devreler karışıp performans düşebilir :)

Kısacası ben İntel'i tek geçerim.

Batuhan Karsan 26
17-04-2010, 16:47   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Amd kullanmadım ama duyduğum haberlere göre AMD öneririm.Hele en komiği geçenlerde baktığım bir testte Intel i7 nin en son modeli ile quad serisinden bir modelle tüm test programlarıyla test yapmışlar.Yok artık diyeceksiniz ama quad serisinden bir model olan işlemci %15 Fiyat/Performans sunuyor...