taryıcı

kkkmert
28-12-2007, 22:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
300 mesaj

Microsoft Office 2003 Document Scanning da Excel çizimi tarıyorum fakat resim formatında kayıt yapıyor word yada Excel formatında kayıt yapılmıyor bunu nasıl yapabilirim.

kkkmert
30-12-2007, 20:52   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
300 mesaj

Ofisin hiç bir Programıyla taradıklarını yazıya ve ya tabloya (word veya excel) dönüştüremezsin. Daha önce forumun bir yerinde geçmişti. Biraz ararsan bulabilirsin. Hatta Cemal abi Programı indirmek için link bile vermişti. Bu soru sık sık sorulur "Taradıklarımı word veya excele dönüştürebilirmiyim" diye. Ancak ABBYY FineReader Programını kullanırsan yapabilirsin. Bu Program bile taradığın belgenin kalitesine bağlı olarak %90-95 doğrulukla dönüştürüyor. Düz metinlerde ev sayfa beyaz kağıtsa %99 verim alabilirsin. Ama şiddetle tavsiye ederim. En iyisi bu çünkü.

Bu Programı kullanmak için ingilizce bilmek lazım. Aktivasyon etmek biraz karışık işlem gerektiriyor. Ama deneye deneye öğrenebilirsin. Biraz başında zaman harcamak lazım. Ben 8 versiyonunu işim gereği çok kullanıyorum. Son olarak 9 versiyonu çıkmış. Türkçesi bildiğim kadarıyla yok.

İyi çalışmalşar kolay gelsin...

Bu konuda bir başka siteden yardım eden hakanefe ye teşekür ederim

ANADOLU
05-01-2008, 23:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

:) Ne güzel soru ve cevap alt alta aynı kişiden böylece bende yararlandım ;)