taşınabilir hard diskten silinen dosya geri getrme

papi
01-03-2010, 00:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhabalar acil yardımınıza ihtyacım var.hard diske yüklediğim belgelerim dosyasını pcme format attıktan sonraa tekrar ykledim.sorada sildm hard diskten.ve şimdi yeni pcimdeki belgelerim dosyası ile hard diskten yklediğim we içinde bi sürü fotolarımın olduğu aynı isimli belgelerim klasörü eşitlendi:((aynı veriler var iki dosyanın da içinde.ne yapmalıyım.dosyalar aynı isimden dolayı eşitlendi birden ve yeni yklenen belgelerim klasöründeki şeyler var sadece.ben de taşınablir hard diskten sildiğim belgelerim klasörünü kurtarablrmeym die sormak istiorum.yada bu yer değiştren dosyalar konusunda birşey yapablrmiym ltfen yardm edin bana geçmişim yok oldu çok üzülüorum:((

Kapalı Hesap (169436)
01-03-2010, 07:53   |  #2  
Kapalı Hesap
280 mesaj

Kardeş aynı isimdeki dosyaları yüklerken birşeye dikkat et sana yükleme esnasında sorar değiştirilsin mi diye sen evet dersen hepsi değişir yenisi ile o zaman eskilerini kaybetmiş olursun bunun için ya farklı konuma kaydet yada adını değiştirip yap ki veri kaybını önlemiş olursun.Gelelim veri kurtarma kısmına veri kurtarma yazılımları var taşınabilir harddiskten kurtarma yazılımları da ayrıca ama tabi bu programları kullanman için lisanslı kullanman gerekiyor yani anahtarı olan full olanları kullanırsan ancak verilerini kurtarabilirsin yoksa izin vermez program tabi programını da işletim sistemine göre iyi bir yazılım seçmen gerekiyor her program iyi değil verilerini öyle sildiğin gibi de geri alamazsan baya bir zaman alıcaktır verilerini kurtarman şimdiden söyliyim hadi kolay gelsin.

freeze-bee
03-03-2010, 13:04   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

aynı şey benimde başıma gelmişti.1 gece boyunca ne kadar veri kurtarma programı varsa hepsini kurup denemiştim.en sonunda handy recovery diye bir programla bilgilerimi kurtarmıştım.denemenizi tevsiye ederim,basit bir kullanımı var zaten...