Taşınabilir Harici Harddiskler hakkında ?

kadir034
21-04-2013, 15:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhaba arkadaşlar ben bir taşınabilir harici harddisk almak istiyorum ama taşınabilir harddisklerden hiç anlamam yeni almış olduğum dizüstü bilgisayarım var vidos 8 kullanıyorum masa üstü bilgisayarımdada windows 7 pro kullanıyorum masa üstü bilgisayarım usb 2.0 dzüstü bilgisayarım ise hem 2.0 hemde 3.0 usb girişi ve hdmı gişi var paylaşımı ekran kartı var ? 8 gb ram 64 bir işletim sistemi masa üstü ise 32 bit işletim sistemi  ben 2 tb veya 3 tb olarak almayı düşünüyorum ikisinden birisi internetten download yapıyorum filim müzik program gibi vb şeyler bunların depolanmasında ayrıca yanımda rahatça taşıyabileceğim masa üstünden taşınabilir harddiske depolayıp dizüstünde kullanabileceğim web tasarımı grafik tasarımı yapıyorum dosyalarımı depolayacağım ve kullanacağım hem sağlam ve uzun ömürlü hemde hızlı kullanabileceğim bir harddisk olsun  istiyorum paramı çöpe atmak istemiyorum birde 2.5 ve 3.5 arasındaki fark nedir ??? 3 tb veya 2 tb hangisi kullanışlı olur aldıktan sonra fat sisteli olarak geliyormuş ntfs olarak biçimlendirmek gereklimi kibar bişey olsun hantal bişey olmasın istiyorum bu konuda tavsiyeniz nedir uzman arkadaşlardan yardım istiyorum ben seagete veya western dijital markalarının iyi olduğunu duydum ve biliyorum ??? acilen yardım lütfen şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum

Beldan1
29-04-2013, 14:41   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

2.5 ve 3.5 inc  arasındaki fark boyutudur 2.5" olan bi cüzdandan biraz daha  büyüktür ama 3.5 olan kitap ebatındır. 2tb veya 2 tb alacaksan direk usb olarak çalıştıramazsın adaptörle çalışır seyahat helindeyken pek işine yaramaz ama 1tb usb 3.0 tarzı bişer işine yarar dirak usb den kullanabilirsin..

DiamondMines
29-04-2013, 22:43   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: kadir034  
merhaba arkadaşlar ben bir taşınabilir harici harddisk almak istiyorum ama taşınabilir harddisklerden hiç anlamam yeni almış olduğum dizüstü bilgisayarım var vidos 8 kullanıyorum masa üstü bilgisayarımdada windows 7 pro kullanıyorum masa üstü bilgisayarım usb 2.0 dzüstü bilgisayarım ise hem 2.0 hemde 3.0 usb girişi ve hdmı gişi var paylaşımı ekran kartı var ? 8 gb ram 64 bir işletim sistemi masa üstü ise 32 bit işletim sistemi  ben 2 tb veya 3 tb olarak almayı düşünüyorum ikisinden birisi internetten download yapıyorum filim müzik program gibi vb şeyler bunların depolanmasında ayrıca yanımda rahatça taşıyabileceğim masa üstünden taşınabilir harddiske depolayıp dizüstünde kullanabileceğim web tasarımı grafik tasarımı yapıyorum dosyalarımı depolayacağım ve kullanacağım hem sağlam ve uzun ömürlü hemde hızlı kullanabileceğim bir harddisk olsun  istiyorum paramı çöpe atmak istemiyorum birde 2.5 ve 3.5 arasındaki fark nedir ??? 3 tb veya 2 tb hangisi kullanışlı olur aldıktan sonra fat sisteli olarak geliyormuş ntfs olarak biçimlendirmek gereklimi kibar bişey olsun hantal bişey olmasın istiyorum bu konuda tavsiyeniz nedir uzman arkadaşlardan yardım istiyorum ben seagete veya western dijital markalarının iyi olduğunu duydum ve biliyorum ??? acilen yardım lütfen şimdiden teşekkürlerimi

2.5 ile 3.5 boyutlarıdır, uzunluğu ve kalınlığı. Harici olarak WD veya Seagate'den şaşma, Samsung'da olur. Masaüstü sistemine 2TB'den büyük alma, bazen sorun çıkabilir, eğer anakartın desteklerse, 3TB de kullanabilirsin ama eski çipsetlerde okuma sorunu var dikkat et. Zaten şu anda hem fiyat ve kapasite marjini 2TB civarında. Bütçen nedir? SSD almayı da düşün eğer bütçen varsa...