Task manager (gorev yoneticisi)

HPQ-User
21-01-2009, 14:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

baht sormuş:
Merhabalar
Sizlere 3 soru yoneltmek istiyorum.
1.ci sorunum Bilgisayarimda kullanimdan cikmak istedigimiz (acil durumlarda yada sistem takilmis ise) Ctrl+Alt+Del secenegi ile karsimiza Task manager gelmekte lakin son 2 ay a kadar ayni silemi yaptigimda garip bir durum soz konusu sorun Ctrl+Alt +Del i tikladigimda gene ekran gelmekte lakin garip bir task manager ekrani garip derken norml bir kare ekran cikmakta suan hali hazirda kullanimda olan programlar buyuk simgeler halinde yer almakta ustte normalde ayrac ile farkli menulere gecme kisimlari olmamaktta hatta altinda yer alan gecis yap gorev sonlandir yada kapat butonlari bulunmamakta ben bu ekrani acinca buyuk kullanimdaki prog. uzarine sag tiklayip kapa yapiyorum task manager ekranini kapamak icin ise saat ikonunun yaninda cikan task manager ikonundan kapamak zorunda kaliyorum.Sizden ricam bu sorun eski normal haline nasil doner?

2.ci soum ise kullanmis oldugum acer aspire  serisi laptop satin alirken hic bir cd vermediler pc ye format atmak istiyorum ama birincisi nereye basicam bilemiyorum 2cisi ise driverleri hakkinda sifir bilgi sahibiyim.

3.cusu ise laptopta slotta 512 512 ram bulunmakta sistem 4096 yi destekliyor ben disardan satin alip kendim degistirebilirmiyim yoksa servis sartmidir.

Konular hakkinda acil yardimlariniz rica olunur.
Saygilarimla.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Acer aspire Laptop
Xp home editions
core duo 1.6 isletim sistemi
ati 1400 ekran karti
1 gb ram (512x2)
100 gb hard disc(50gb c diriver 50gb d driver)
15.4 parlak ekran
dvd-rw
wirilles

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Kaya Erdoğdu
21-01-2009, 14:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,281 mesaj

Acer Aspire Serisi Laptopların Driverlerini Bulmak İçin www.notebook.gen.tr Giriniz Orda bütün Driverler Mevcut.Bulamassan Yardımcı Olabilirim

Format Kosunu https://www.chip.com.tr/forum/Ayr ... Rehberi_t85796.html werdiğim linkte mevcut

Ram konusuna gelincede büyük bi elektronik mağazından alırsan aldığın yerde taktırma şansın war kendin uğraşma 2 dakikada takıyorlar.

_cypher_
21-01-2009, 14:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

3.rem değiştirmek cok da zor değildir ancak kasayı acman gerekir cogu durumda bu garantinin iptali anlamına gelir eger garanti hala mevcutsa servise gotur onlar takar (para alırlar mı  bilmiom)

2.format atabilmek icin ilk once windows cd veya dvd sine ihtiyacın olcak onu temin ettikten sonra ureticinin web sitesinden donanım suruculerini indirebilirsin veya (buyuk ihtimal)  bilgisayarının harddiskine suruculeri kopyalamıslardır (genelde d surucusunde "drivers" ,"yazılım eklentileri" yada "yedek" gibi bi klasorde olur) harddiskinde arayıp bulabilirsin

1.taskmanageri ac buyuk simgelerin gozuktugu bolgenin bos bi yerine sag tıkla ordan liste modunu sec sonra taskmanagerin cercevesine cift tıkla eski haline gelir

Son Düzenleme: _cypher_ ~ 21 Ocak 2009 15:00
bahtoz
23-01-2009, 11:44   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar basta yardimlariniz icin tesekkurler task manager ile ilgili sorunumu sayenizde cozdum.Ram isinide serviste taktiracagim. Yanliz format hakkinda daha ayrintili bilgi verebilirmisiniz. Bende Orjinal windows cd si yok alirken icinde Bios da gizlenmis durumda dediler. Duz mantikla dusunursek eskiden formati atip windows cd sini takip yukleme yapiyorduk simdi bu halde format atinca otomatik tanima yapacakmi dersiniz?