Tatil Önerileri

Haluk Ünsal
28-07-2016, 13:03   |  #1  
Haluk Ünsal avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2016

DİDİM - ALTINKUM EGE'NİN TATİL BELDESİ

Didim tatil için binlerce insanın tercih ettiği yerlerden biridir. Aydın’da bulunan bu şirin tatil beldesi doğal güzelliklerinin yanı sıra, tarihi dokusuyla da dikkat çekiyor. Üstelik birkaç yıl öncesine göre daha gelişmiş olan belde dünyanın her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle muhteşem denizi ve dünyanın en güzel plajlarını aratmayacak güzellikteki sahilleri görenleri kendine hayran bırakıyor. Tatil için seçilebilecek en nadide yerlerden biri olan Didim hem kültürel hem de eğlenceli bir tatil isteyenlerin aklına gelen ilk adreslerden biridir. Zira Altınkum’da bulunan Apollan tapınağı sizi tarihe doyururken her yerde konumlanmış olan zeytinliklerde sizin mis gibi kokular arasında bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Bölgenin güzelliğine hayran kalanlar didimde satılık yazlıklarada bakarak fikir edinirken bu muhteşem doğaya hayranlıktan yazlık sahibi oluyorlar.
Denizi, plajları, doğal güzellikleri derken tarihi dokusunu da öğrenmek istiyorsanız burada size bolca malzeme çıkabilir. Zira geçmişte Milet’e bağlı olan Didim’e her yerden ulaşım sağlayabileceğiniz gibi dünya çapındaki turisttik tesislerinde de konaklayabilirsiniz. Bütün bu güzelliklerin yanı sıra nem oranı açısından da şanslı olan Didim dünyada astım hastalığına iyi gelen iki bölgeden biridir. Yazın kavurucu sıcaklarına rağmen neminin az olması sizi bunaltmaz hatta astım hastaları için de en uygun ortamı sunar.
Bu bölgeye geldiğinizde ille de pahalı otellerde kalmak zorunda değilsiniz. Her bütçeye uygun otel seçeneklerini bulabileceğinizden şüpheniz olmasın. Hatta apart oteller, pansiyonlar, günlük kiralık Didim evleri hepsi sizi bekliyor olacaktır. Ben otelde kalıp her gün aynı şeyi yapmak sıkılırım daha macera dolu doğayla iç içe bir tatil hayal ediyorum diyorsanız o zaman kamp yerleri tam size göre demektir. Anlayacağınız konaklama seçenekleriniz oldukça fazla ve siz hem zevkinize hem de cebinize uygun bir seçim yaparak tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Eğer yolunuz Didim’e düşerse çevresinde bulunan o muhteşem gizli kalmış güzellikleri de keşfetmeyi ihmal etmeyin. Göreceksiniz ki her yaz buraya gelmek isteyeceksiniz.
Didim Ünsal Emlak
Haluk Ünsal
Son Düzenleme: Haluk Ünsal ~ 27 Ağustos 2016 19:43 Neden: İmza
Haluk Ünsal bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]