TeamFortress 2 fps 100 sabit,kasıyor.Yardım lütfen

ThekT0niC
04-09-2013, 19:23   |  #1  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Arkadaşlar merhaba,bu kasamdan çok şey çekmekteyim,alalı 1.5 sene oluyor lakin burnumdan getirdi.

Sorunum şudur,team fortess oyununda biliyorsunuz akıcılık çok önemli,fps 100 e sabitledin,en düşük 95 oluyor,lakin kalabalık mekana girdiğimde oyun acayip donmaya başlıyor,ve donarken fps 95 civarlarında seyir ediyor,anlayamadım gitti.

Bilgili biri yardım ederse sevinirim.

Sistemim : Gtx 670,i5 2500k ( oyunda 75-80 derece),8gb 1600mhz ram kingston hyperix,Asus Vw227D monitör,Gigabyte H77M-D3H anakart.

Lütfen yardım arkadaşlar,şu sorunu çözmem lazım,1.5 sene oldu çıldırıyorum artık.

MegaFreak
04-09-2013, 19:27   |  #2  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

bilgisayarınızda virüs olabilir diye tahmin ediyorum yoksa o sistemle kasması mümkün değil

ThekT0niC
04-09-2013, 19:30   |  #3  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: MegaFreak  
bilgisayarınızda virüs olabilir diye tahmin ediyorum yoksa o sistemle kasması mümkün değ

Anakart yeterlimi hocam sisteme,700 watt power de var.

Qromodynmc
04-09-2013, 19:36   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Onlinemi? Lag olmasın o?

ThekT0niC
04-09-2013, 19:37   |  #5  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: Qromodynmc  
Onlinemi? Lag olmasın o?

Online oyun,ama lagın böyle kastıracağını zannetmem

MegaFreak
04-09-2013, 20:12   |  #6  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
856 mesaj

anakartın gayet güzel anakarttan olacağını düşünmüyorum dediğim gibi büyük ihtimalla virüs var güncel bir virüs programıyla tarama yapın

Son Düzenleme: MegaFreak ~ 04 Eylül 2013 20:14
ThekT0niC
04-09-2013, 20:29   |  #7  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
anakartın gayet güzel anakarttan olacağını düşünmüyorum dediğim gibi büyük ihtimalla virüs var güncel bir virüs programıyla tarama yapı

Hocam en az 7-8 kere formatladım,ama tekrar bi deniyim.

MegaFreak
04-09-2013, 20:37   |  #8  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
856 mesaj

hımm format attıktan sonrada düzelmediyse geriye 2 seçenek kalıyor en kötüsü anakartınızın biosuna virüs bulaşmış olabilir iyi ihtimal ise oyunu yanlış yerden indirmiş olabilirsin

ThekT0niC
04-09-2013, 20:43   |  #9  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
hımm format attıktan sonrada düzelmediyse geriye 2 seçenek kalıyor en kötüsü anakartınızın biosuna virüs bulaşmış olabilir iyi ihtimal ise oyunu yanlış yerden indirmiş

Bence sorun donanımsal,kasadan ince tiz bir ses geliyor çoğu oyunda.

Ya anakarttan,ya powerden,yada işlemciden.

Ama bilgisayarcıda bulamıyor,arada kaldım.

MegaFreak
04-09-2013, 20:46   |  #10  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
856 mesaj

hımm format attıktan sonrada düzelmediyse geriye 2 seçenek kalıyor en kötüsü anakartınızın biosuna virüs bulaşmış olabilir iyi ihtimal ise oyunu yanlış yerden indirmiş olabilirsin

Batuhan Karsan 26
05-09-2013, 12:07   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  
Arkadaşlar merhaba,bu kasamdan çok şey çekmekteyim,alalı 1.5 sene oluyor lakin burnumdan getirdi.

Sorunum şudur,team fortess oyununda biliyorsunuz akıcılık çok önemli,fps 100 e sabitledin,en düşük 95 oluyor,lakin kalabalık mekana girdiğimde oyun acayip donmaya başlıyor,ve donarken fps 95 civarlarında seyir ediyor,anlayamadım gitti.

Bilgili biri yardım ederse sevinirim.

Sistemim : Gtx 670,i5 2500k ( oyunda 75-80 derece),8gb 1600mhz ram kingston hyperix,Asus Vw227D monitör,Gigabyte H77M-D3H anakart.

Lütfen yardım arkadaşlar,şu sorunu çözmem lazım,1.5 sene oldu çıldırıyorum artık.

fpsyi sabitlemeyi kapatınca kasıyor mu ? sabitleyeceksen 60 fpsye sabitle.formatla alakası yok.gene olmazsa sabitleme.Ha bu arada vsync açık mı ? vsync açıkken sabitleme yaptıysan kasması normal.

Batuhan Karsan 26
05-09-2013, 12:10   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,471 mesaj

Bence sorun donanımsal,kasadan ince tiz bir ses geliyor çoğu oyunda.

Ya anakarttan,ya powerden,yada işlemciden.

Ama bilgisayarcıda bulamıyor,arada kaldım.

Tiz sesi fandandır.Fanlara kablo takıldı mı o sesi çıkartır.Anakartla alakası yok.Bios virüsüde değildir sadece tf2 de kasıyorsa.

ThekT0niC
05-09-2013, 14:00   |  #13  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
 Tiz sesi fandandır.Fanlara kablo takıldı mı o sesi çıkartır.Anakartla alakası yok.Bios virüsüde değildir sadece tf2 de kasıyorsa.

Sağolun arkadaşlar konuyla ilgilendiğiniz için bu arada.

Tiz sesi fandan mı geliyor bilmiyorum,oyunlarda diyelim gök yüzüne baktıgımda az tiz ses geliyor,aşşağı baktığımda çok,veya bazı oyunlarda hiç gelmiyor.Bu arada Monitörün girişi,ekran kartına uymadığı için çevirici ile kullanıyorum ve dalgalanmalar yapıyor ekranda,ayrıca yenileme hızı 60hz,alakası olabilir mi bilemem.Monitörde Ghosting şenliği var.

Kasma sorununu tüm oyunlarda yaşıyorum,size anca şöyle anlatabilirim,Gtx 670 ekran kartımın olduğunu unutuyorum ve Gtx 400. serisi bir ekran kartı var gibi hissediyorum.Fps ler çok kararsız tüm oyunlarda.

Ayrıca tüm oyunlarda FPS 60'ın altına indiğinde kasılmaları hissediyorum,lakin tf2 de 60fps'ye sabitledim ve denedim,oyunun aşırı kastığı sıralarda fps hayla 60'dı.

Ara sıra netim gider,ve internetim kesilince bilgisayarım takılmaya başlar daha sonra mavi ekran gelir,ayda 1-2 kere oluyor,belkide olaylar bir birleri ile bağlantılıdır.

Ama arkadaşlar bu konunun üzerine gitmek istiyorum,ve sizde bana yardımcı olursanız çok iyi olur,çünkü en azından bilgisayarcıya kasamı götürürken sorunun kaynağını söylerim ve o parça değişir,gerçekten bilgisayarcılar da bilemiyor.

NOT:Ekranı sağ sola çevirdiğimde grafiklerde kırılmalar oluyor,örneğin oyunda kapının köşelerinin grafiği kırılıyor,filmlerde hızlı sahneler olunca grafik kırılmaları oluyor,ekran kartı sürücüsünü en az 5 kere değiştim,farklı şeyler denedim,sorun aynı.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 05 Eylül 2013 14:04
okinkurt
05-09-2013, 16:45   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Dostum diğer konularına 30 defa yazdık bunları fps neden düşer arıza varsa neden olabilir ne yapabilirsin hala dönüp soruyosun sana ne diyorum o sistemi sat pc ciye gitsin senin kafanda rahat olsun hem biz ne desek dönüp aynı şeyleri soruyosun zaten fark eden birşey olmuyor .

ThekT0niC
05-09-2013, 18:04   |  #15  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Dostum diğer konularına 30 defa yazdık bunları fps neden düşer arıza varsa neden olabilir ne yapabilirsin hala dönüp soruyosun sana ne diyorum o sistemi sat pc ciye gitsin senin kafanda rahat olsun hem biz ne desek dönüp aynı şeyleri soruyosun zaten fark eden birşey olmuyor .

Bunu satsam aldığım fiyatın 4 te 1 ini anca verirler,önceki konumda mavi ekran hata kodunu paylaşmıştım,ama o konuya da cevap bulamadım,benim konuyu açmamdaki sebep sorunlu parçayı bulmak,bulamasam da en azından bilgili arkadaşlar biraz daha bulmaya yaklaştırır lar diye düşündüm,ya işlemcide,ya anakartta,ya da power'da,bu 3 ünden birinde büyük ihtimal,ama ağaçtan düşenin halini,yine onun gibi ağaçtan düşen anlar hesabı,sat diyorsun art niyetli olmadığını biliyorum lakin zamanında bu kasaya 2000 küsür para verdim belki daha fazla,az rakam değil,satsam ne kadar verecekleri mağlum.Sizde bir anda işin sonunu getirdiniz.

okinkurt
05-09-2013, 18:29   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Senin sistemin sorunu daha önce de dediğim gibi test ile çözülür parcaları başka sistemlerde test ediceksin tek tek başta ekran kartını o pc ci geçinen vatandaş a söle yardımcı olsun bu konuda sana bunları daha önce de söledim yani yeni konu açsanda net birşey cıkmaz uzaktan kumanda ne desek boş olucak 2000 bin küsür tl para verdin ama sana azaptan başka birşey vermiyorsa bence elden cıkarman en doğrusu olur bence dediğim gibi test edin tek tek başka türlü sorunu bulmak cok zor 3-4 defa ekran kartım bozuldu demiştin yanlış hatırlamıyorsam belkide sorun anakart da dır parça bozuyor herşey olabilir.

ThekT0niC
05-09-2013, 18:53   |  #17  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Senin sistemin sorunu daha önce de dediğim gibi test ile çözülür parcaları başka sistemlerde test ediceksin tek tek başta ekran kartını o pc ci geçinen vatandaş a söle yardımcı olsun bu konuda sana bunları daha önce de söledim yani yeni konu açsanda net birşey cıkmaz uzaktan kumanda ne desek boş olucak 2000 bin küsür tl para verdin ama sana azaptan başka birşey vermiyorsa bence elden cıkarman en doğrusu olur bence dediğim gibi test edin tek tek başka türlü sorunu bulmak cok zor 3-4 defa ekran kartım bozuldu demiştin yanlış hatırlamıyorsam belkide sorun anakart da dır parça bozuyor herşey olabilir.

Dostum hele şu sorunu çözeyimde,bir daha bilgisayar işine elimi bile sürmeyeceğim.

1 çekirdek işlemci,ddr3 ekran kartı isteyen oyunda bile kasıyor.

Gtx 670,DDr5  Boru değil,i5 2500k,hayla iyi işlemci,yani TeamFortress 2 oyununu uçurması lazım iken,ben grafik ayarlarını en dibe çeksem bile kasıyor,zaten öyle büyük oyunlar oynamıyorum,ara sıra giriyorum online takılıyorum,online oyunları bilirsiniz,grafikleri o kadar yüksek değildir.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 05 Eylül 2013 18:57
Batuhan Karsan 26
05-09-2013, 20:51   |  #18  
Yıllanmış Üye
2,471 mesaj

Dostum hele şu sorunu çözeyimde,bir daha bilgisayar işine elimi bile sürmeyeceğim.

1 çekirdek işlemci,ddr3 ekran kartı isteyen oyunda bile kasıyor.

Gtx 670,DDr5  Boru değil,i5 2500k,hayla iyi işlemci,yani TeamFortress 2 oyununu uçurması lazım iken,ben grafik ayarlarını en dibe çeksem bile kasıyor,zaten öyle büyük oyunlar oynamıyorum,ara sıra giriyorum online takılıyorum,online oyunları bilirsiniz,grafikleri o kadar yüksek değildir.

Ekran kartının sürücüsü güncel mi ?

ThekT0niC
05-09-2013, 21:16   |  #19  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
 Ekran kartının sürücüsü güncel mi ?

Sorun donanımsal,hangi parçada olduğunu bulmaya çalışıyorum.

Bilgisayarım en güncen seviyede,oturdum tam 2 gün boyunda her şeyini güncelleştirdim,ama sonuç fıss.

Ya anakartta,ya işlemcide,ya power de,bana sorarsan sorun Anakart.Ama emin olmaya çalışıyorum.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 05 Eylül 2013 21:17