Tecrübeli Arkadaşlar Yardım !

Semih3892
26-02-2015, 00:45   |  #1  
Semih3892 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Selam Arkadaşlar;

Masaüstü bilgisayar alacağım için çeşitli sitelerden araştırma yapıyorum. Bugün  sahibinden.com da bir satıcıya rastladım adı filan belli . Kendi web siteleri filanda var. Sistem özellikleri gayet iyi bir bilgisayar hakkında sorular sordum. Bilgisayarın fiyatı da gayet uygun. Neden böyle uygun olduğunu sorduğumda ise elinde çok fazla sayıda olduğunu ve bu yüzden kar marjını düşük tutarak satış yaptığını söyledi. Ürününe 2 yıl garanti veriyor. Ben Şehir dışından alacağım için get yoluyla alacağım.

Daha önceden bu tip yerlerden bilgisayar alan arkadaşlar var mı? Alım sonrasında sıkıntılarla karşılaşır mıyım? . Kullanılan parçaların sahte olabilme ihtimali var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim, saygılar.

okinkurt
26-02-2015, 02:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: Semih3892  
Selam Arkadaşlar;

Masaüstü bilgisayar alacağım için çeşitli sitelerden araştırma yapıyorum. Bugün  sahibinden.com da bir satıcıya rastladım adı filan belli . Kendi web siteleri filanda var. Sistem özellikleri gayet iyi bir bilgisayar hakkında sorular sordum. Bilgisayarın fiyatı da gayet uygun. Neden böyle uygun olduğunu sorduğumda ise elinde çok fazla sayıda olduğunu ve bu yüzden kar marjını düşük tutarak satış yaptığını söyledi. Ürününe 2 yıl garanti veriyor. Ben Şehir dışından alacağım için get yoluyla alacağım.

Daha önceden bu tip yerlerden bilgisayar alan arkadaşlar var mı? Alım sonrasında sıkıntılarla karşılaşır mıyım? . Kullanılan parçaların sahte olabilme ihtimali var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim, saygılar.

Pc nin özelliklerini ve istediği fiyatı yazarmısın .

kosovali47
26-02-2015, 15:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
119 mesaj

valla dostum ben bu nalet siteden telefon alacaktım 250 liralık ucuz birşey yani öyle ahım şahımlık bir tel. değil. istediğim telefon gelmedi dolandırıldım bildiğin. kısaca bu siteden uzak dur. gittigidiyor veya n11 iyi siteler ben defalarca bu siteden alışveriş yaptım problem çıkmadı. ama benim aldığım telefonda get ürünü yoktu. onuda belirteyim tercih yine senindir. 200-300 liralık bir indirimse eğer hiç tehlikeye girme bence başka siteden bulmaya çalış.

Son Düzenleme: kosovali47 ~ 26 Şubat 2015 15:25
CemTnTn
26-02-2015, 21:07   |  #4  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Ordan alacağına donanımhaber ikinci el forumunda referansı sağlam biri ile görüş. Daha iyi olur güvenemiyorsan.

Ayrıca, hepsiburada & teknobiyotik gibi siteleri de kullanabilirsin

mhmt06
27-02-2015, 10:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

karşındaki insanlara bile  güvenmenin yanlış olduğu bir zamanda ve yerde sanaldaki insanlara güvenmek???
 bilgisayarı gör, dokun dene  beğenirsen al.  herhangi bir insana yada siteye güvenme. yoksa yüzde yüzbir ihtimal kandırılırsın.