Tek bilgisayarda 10 masaüstü!

CHIP Online
25-06-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sanallaştırmada sınır yok: LG'nin yeni monitörleri tek bilgisayarı 10 bilgisayara bölmeyi başarıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tek- ... masaustu_13525.html


Resimlerle: CEBIT'e damgasını vuran dikkat çekici 20 PC!

LG SmartVine N serisi monitörlerin satışına başlandı. 16, 17 ve 19 inç olarak piyasaya sürülen yeni monitörlerin en önemli avantajı NComputing özelliği taşıyor olması. NComputing özelliği sayesinde bir bilgisayara istediğiniz kadar monitör ekleyebiliyor ve sanal masaüstleri ile ayrı ayrı çalışılmasını sağlayabiliyorsunuz.

NComputing teknolojisi yeni değil ancak LG SmartVine N serisi bu sistemle tam uyumlu bütünleşik monitör olduğundan pazarda bir ilk.

Dahili sanallaşma teknolojisinden faydalanmak için ana bilgisayara, sanal masaüstleri için 2 adet X550 PCI kart ve vSpace yazılımını kurmanız gerekli. Sonrasında standart bir VGA kabloyla bilgisayara bağlanan SmartVine N serisi monitörlere klavye ve farenizi takmanız yeterli oluyor. Böylece tek bir bilgisayarda 10 farklı masaüstü çalıştırmak mümkün hale geliyor...

19 inç SmartVine N serisi monitörün Amerika satış fiyatı 199 dolar. Özellikle çağrı merkezleri gibi hizmet sektörleri için uygun çok daha hesaplı olan SmartVine, kamu kuruluşları ve eğitim alanından da oldukça tasarruf sağlayabilecek bir çözüm.

Amerika Kaliforniya'da The Redwood City isimli bir firmada kullanılan bu teknoloji sayesinde %60 donanım, %70 bakım/onarım ve %90 elektrik maliyetinden tasarruf yapıldığı belirtiliyor.

Tüm konu: Tek bilgisayarda 10 masaüstü!

Resimlerle: CEBIT'e damgasını vuran dikkat çekici 20 PC!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sanallaştırma sizce hayatımızda neleri değiştirecek?