tek hattan iki modem

sadecedeniz
12-12-2008, 03:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar eminim daha önce anlatılmıştır ama arama yaptıgımda bulamadım, mazur görün. evimde en eski usb modemlerden biriyle(telefon hattı ve usb çıkışından başka çıkışı yok) desktoptan internet bağlantım var. bir de wireless modemim var ve onu da laptop ve mobil cihazlarım için kullanıyorum. sorun şu ki aynı anda hem desktoptan internete bağlıyken hem de wireless ı kullanmak istiyorum.

okuduğum yazılardan wireless modemi telefon hattına, eski modemi de wireless modeme bağlamam gerektiğini öğrendim. ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

dolby
13-12-2008, 01:03   |  #2  
Yeni Üye
43 mesaj

Şimdi telefon hattını Wireless modemine tak laptopun ve mobil cihazların wirelessden bağlantısı oldu.Desktop'un ise wireless modemin'den ethernet kablosu ile bağlantını sağla eski modemine gerek bile kalmaz. Umarım yazılanları yanlış anlamadım anladıysam affola

sadecedeniz
13-12-2008, 02:33   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

ilgin için teşekkürler. dediğini yapıcaktım ama masaüstü bilgisayarımda ethernet girişi olmadığını farkettim. forumda aradığımda usb-ethernet çevirici aparatlardan haberdar oldum. kısacası sanırım çözdüm. tekrar teşekkürler.

sadecedeniz
14-12-2008, 00:12   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

bu modemden bilgisayara ethernet bağlantısı nasıl kurulacak bilen varmı?