Tek İsteğim Sorunsuz Bir Yedekleme

bulferan
10-12-2007, 14:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
244 mesaj

Arakadaşlar birbirine paralel 3 tane sorum olacak sizlere.

1. İmzamdaki sisteme Vista Home Premium yüklü. Bu sistemin Nero 8 Back İt Up 3 versiyonuyla tam yedeğini almak istiyorum. Bu yedeklemeyi Nero yu işletim sistemine kurmadan yapmak mümkün mü ?
2. Zaten sadece Vista 6,5 GB tutuyor. Office 2003 ve donanım sürücüleriyle ortalama sistemin ilk kurulumu yaklaşık 11 GB tutuyor. Bu yedekleme işleminde 8,5 GB çift katman DVD kullanmak sağlıklı mı?
3. Nero 8 yerine kullanımı daha kolay ve performanslı başka bir yedekleme programı önerebilir misiniz ?

Bu konudaki açıklamalar için herkese şimdiden teşekkür ederim. Umarım sadece beni değil herkesi ilgilendiren önemli bir konuyu açmışımdır.

Son Düzenleme: bulferan ~ 10 Aralık 2007 15:01
stern
10-12-2007, 15:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

image almak istiyorsun sanıyorum bu işlemi acronis ile yapmanı öneririm çok başarılı şekilde vista üzerinde çalışıyor. ayrıca ilk etapta bir dvd yerine başka bir partition veya taşınabilir bir disk üzerine image alman daha faydalı olucak sonrasında zaten yeterli boyutlarda bir dvdbulabilrisen dvdlere sonradan yazma şansın olacaktır

black_flood
10-12-2007, 16:46   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bence hiç birine gerek yok vistanın kendi içindeki mighost her yönüylen sorununu çözebilir arkadaşım geri yükleme işlemide çok basit vede hatalı yedekleme ihtimalide yok bu yazılımın.vistada acronis vede ghost çalışmıyor biliyorum ayrıca yanlış değilse dimi stern.