Tek Portlu Modem İki Pc Bağlantısı

jacksonesp
11-12-2011, 12:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Mrb arkadaşlar;
Benim internet üst kattan komşumuzdan çekili tek giriş halinde geliyor. ben 2 girişlik aparat alıp iki PC ile bağlantı kurmak istiyorum. Ama ikisini birden bağlayınca ya birinde bağlantı oluyo yada ikiside de kesiliyor. işletim sistemleri farklı pc'lerin biri win7 diğeri xp bundan olabilirmi yada başka çözümü varmıdır ?

( Konularda aradım istediğim cevabı alamadım  )

error60
26-01-2012, 19:59   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj

Karışık anlatmışsın, ama anladığım kadarıyla komşunun 4 Ethernet portlu modemi var, oradan gelen bir Ethernet kablosunu iki bilgisayara nasıl bağlıyorsun ki? Ethernet kablosunu bir switch'e takıp ondan iki bilgisayara iki Ethernet kablosu dağıtıyorsan çalışıyor olması gerekir. Tek kablo ile başka yolu da yok. Eski bir modemi switch yerine kullanıyorsan problem çıkması muhtemel. Her durumda kendini biraz daha iyi ifade etsen iyi olur.
Tabii bir de şu var ki, internet aboneliiği hane başına olmalı. Geçici bir durumda tamam da, sürekli olarak komşudan çekmeyi ahlaka sığdırmak biraz zor zaten. Bir de ikinci bilgisayarı ekliyorsun. Yani :)

Kapalı Hesap (222774)
23-02-2012, 18:14   |  #3  
Kapalı Hesap
12 mesaj

modem ttnetin verdiği ise zaten 2 kullanıcı fazla kullanamaz modem değiştir kurtul boşuna kasma kendini nafile