Teknik Önizleme, birincil sisteminiz olmasın

CHIP Online
13-10-2014, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 10'un Teknik Önizleme sürümü, neden asıl işletim sisteminiz  olamaz? Açıklıyoruz...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tek ... -olmasin_50080.html

Resimlerle: Windows 10 neye benziyor, yeni ne sunuyor?

Henüz yayınlanan Windows 10 Teknik Önizleme hakkında yapılan iyi yorum ve olumlu incelemelerin ardından birçok kullanıcı, Windows 7 veya 8'den yeni işletim sistemine geçiş yaptı. Ancak Windows 10'un yaptıklarınızı kaydedip Microsoft'a gönderdiği haberleri, tecrübesiz kullanıcıları şok etti. Ancak Teknik Önizleme'nin neden "önizleme" olduğunu bilenler için bir sorun yoktu.

Windows 10'un Teknik Önizleme sürümünü günlük işletim sisteminiz gibi kullanmak sadece bir değil, birkaç nedenden ötürü iyi bir fikir olmayabilir.

Teknik Önizleme nedir?

Microsoft, önizleme sürümünü IT profesyoneli olmayanların yüklemesini, ev veya işte birincil bilgisayara yüklenmesini tavsiye etmiyor. Peki Teknik Önizleme'nin neden ana işletim sisteminiz olması uygun görünmüyor?

Hatalar olabilir

Yazılımların ilk sürümleri, çoğu zaman yeterince olgunlaşmamıştır. Hatalar dışında güvenlik sorunları da içerebilirler ve kilitlenmelere yol açabilirler. Windows 10 Teknik Önizleme'de de bildirilen bu tür hatalar var.

Tüm Konu: Teknik Önizleme, birincil sisteminiz olmasın

Resimlerle: Windows 10 neye benziyor, yeni ne sunuyor?

Kaynak: www.chip.com.tr