Teknolojiyi seviyoruz ama biz kullanırken!

CHIP Online
19-06-2009, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Intel'in araştırmasına göre 10 yetişkinde 9'u başkasının kullandığı teknolojik ürünlerden rahatsız

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tekn ... lanirken_13435.html

Resimlerle: Nefret ettiğimiz 20 teknoloji!

Teknolojik ürünler hayatımızın ayrılmaz bir parçası olarak yerini sağlamlaştırmış durumda. Günlük hayatımızda cep telefonları başta olmak üzere en az bir teknolojik ürünü yanımızda taşıyoruz. Peki, bunları kullanmanın adabını biliyor muyuz?

Intel'in Nisan ayında, Amerika'da yapmaya başladığı ve 2160 kişinin katıldığı anket sonuçları açıklandı. Bu araştırmaya göre katılımcıların %90'ı çevresinde teknolojik ürün kullanılmasından rahatsız oluyor. Katılımcıları en çok araç kullanırken SMS atan kişilerden rahatsız olduklarını söylemiş. Bunu halk içinde internet erişimli cihazlar ile yüksek sesle konuşanlar (%63), özel meselelerini yüksek sesle tartışanlar (%55) ve yanında başkaları varken uzun uzun SMS alıp gönderenler (%53) takip ediyor. Ayrıca katılımcılar en çok rahatsız oldukları yerleri de restoranlar (%56), sinema, tiyatro ve konser aralarındaki bölümler(%47) ve halka açık dinlenme mekânları (%26) olarak belirlemiş. Ayrıca market, cenaze, doktor bekleme salonu gibi yerler de teknoloji rahatsızlığının yaygın olduğu yerler çıkmış.  Araştırmaya katılanların sadece % 38'i kendilerini rahatsız eden bu davranışları zaman zaman kendilerinin de yaptığını kabul etmiş.

Tüm konu: Teknolojiyi seviyoruz ama biz kullanırken!

Resimlerle: Nefret ettiğimiz 20 teknoloji!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Teknolojiyi başkalarını rahatsız etmeden kullanabiliyor musunuz?

Hiper£l£v£nKids
19-06-2009, 21:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Sanmıyorum..

a.ozcan
21-06-2009, 13:51   |  #3  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj

Hiç sanmıyorum. Bende bu konuda çok şikayetçiyim üst komşum yüksek sesle müzik dinliyor ve uyarıyorum uyarıyorum tamam diyor gene kısmıyor en sonunda gidicem fiziksel şiddet uygulayacağım bir dahada açmayacak.