teknosadan aldıgm laptop

murat0601
09-04-2014, 13:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar 7.04.2014 tarihinde teknosadan toshiba laptop aldm 
ürün teşhir ürünü idi kalmamıştı bende inceledm sorun yoktu aldm 
ama bugün laptobun windowsunun 4 ay önce etkinleştirildigini gördüm 
bana alırken bu ürün 4 ay önce açıldı denmedi 
birde bügün laptobu kullanırken sarj %80 di prize takılı dolmuyor yazıyordu 
sonra tekrar denedim olmadı aynı diyordu çıkardım sarjdan %10 ken yine taktım yine aynısını dedi 
sonra %6 oldu ben yapmadıgım halde bilgisayarı uyku moduna aldı. 
sonra açılınca taktım tekrar sarj olmaya başladı 

şimdi bu ürünü iade edebilirmiyim ben iade deilde degiştirmek istiyorm aynısıyla bu mümkünmüdür birde ürün teşhir ürünü 
ama ürünü aynı fiyata aldım yani teşhir ürünü ile digeri arasında fiyat farkı yok 
modeli toshiba l50t-a-120 

üstte ürünün 4 ay önce açıldıgını söyledim. windowsun etkinleştirme tarihine baktıgımda 4 ay önce görünüyor bu ne demek ürün 4 ay 
önce açılmış demekmi yoksa fabrikadamı etkinleştirildigi tarih mi? 

ürünün her şeyi duruyor

Memnun Kalmazsam Ürünü İade Edebilir Miyim? 
Teknosa mağazalarından yaptığınız alışverişlerde, satın aldığınız üründen vazgeçmeniz durumunda, fatura tarihinizden itibaren 30 gün içinde ürün ve faturanız ile birlikte size en yakın Teknosa mağazamızı ziyaret ederek tüm mağazalarımızda süresiz olarak kullanabileceğiniz iade çeki hizmetimizden faydalanabilir ya da değişim/iade işlemi yapabilirsiniz.Satın aldığınız ürünün, kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Değişim/iade işlemlerinde ürün faturasının da ürün ile birlikte ibrazı zorunludur. 

BU TEKNOSANIN SİTESİNDE YAZIYOR BENİM ÜRÜN ALDIGIM GİBİ HER ŞEYİ DURUYOR ALMALARI LAZM DEGİLMİ ? 
ACABA AYNISIYLA DEGİŞTİRİRLERMİ ? 
BUGUN GİTCEM SORCAM AKŞAMA

mehmet_93
09-04-2014, 13:24   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

""Satın aldığınız ürünün, kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir""" dediğinden dolayı bu madde seni kapsamıyor kardeş. Ama ürün hatalı ise bunu gider belirtirsin onlar büyük ihtimal önce garantiye gönderir garantiden ürünün düzelmeyeceği kararına varılırsa para iadesi veya eşdeğer ürünle değişimi yapılır.Aynı parayı veripde teşhir ürünü alanı ilk kez duydum :) niye böyle yaptında parana yazık ettin merak ettim(teşhir ürünleri orjinal üründen baya bi aşağı fiyatlara satılır). Ürün teşhir ürünü olduğundan (yani senden önce mağazada gösterim ürünü olarak kullanıldığından) windowsunun 4 ay önce etkinleştirilmiş olması gayet doğal. Yani pc sana gelmeden 4 ay kadar mağazada gösterim ürünü olarak kullanılmış.

Son Düzenleme: mehmet_93 ~ 09 Nisan 2014 13:26
hariciadam
09-04-2014, 16:59   |  #3  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

hemen iade edin derim ne gerek var yahu 4 alık makinayı kullanmaya onlarda ne gadar teşhir ürününü satıyorlar adama bence daha iyi modellere bakın sıfır kapalı kutu modellerde 

http://www.pcdepo.com/toshiba-laptop-kat31.html

mhmt06
09-04-2014, 17:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

o teşhir ürünü değildir.  teşhire kusursuz ve en iyi ürünü koyarlar. 
o ürünü birisi alıp bozmuş  yada bozuk olduğunu farketmiş, yumruğunu masaya vurup iade edebilmeyi başarmış.
haliyle onlarda açık ve kullanılmış ürünü teşhir malı diye yutturmak zorundalar.

mappadellinferno
10-04-2014, 11:20   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

tehşir ürünü alırsanız ciddi bir indirim olması gerekir yoksa asla aynı paraya kapalı kutusu varsa tehşir almam ben kendi adıma direk gidip iade edin kapalı kutu satan bi yerden alın kafanız rahat olsun toshibalarda bi ara toshiba no matter what diye bi olay vardı koşulsuz şartsız iade değişim yapıyolardı hala devam ediyorsa rahatlıkla iade alırlar.http://www.notebookadresi.com/39 ... otebook?keyword=25d böyel bir model alın bence