Teknosanın yaptığı büyük ayıp

aligultekin34
17-12-2009, 21:41   |  #51  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj
Alıntı: ErKaN-23  
bence sen google dan tüketici haklarını yasasını tarat ve oku pcmaker ve diğer arkadaşların ne anlatmaya çalıştığını anlarsın adamların hiçde mecburiyeti yok barkod dan numaradan senin senin faturanın kopya nushasını çıkarmaya lütfen karalama yapmayın

geçen yaz kulaklığım bozuldu diye kaliteli bir kulaklık aldım teknosa dan 70 ytl ye fişlerini ve faturasını alıp getirdim pc ye takınca eskisi gibi onunda şalışmadığını gördüm ama teknosada denedik çalışıyordu biraz pc yi kurcaladım ve sorunun pc de olduğunu farketim düzelttim ve eski kulaklığım da çalışmaya başladı tekrar geri götürdüm izah ettim ve adamlar kulaklığı geri alarak paramı iade ettiler, tabi ilk başta sordukları şey fatura oldu. 

siz böyle diyorsunuz ama ben şimdi bi fatura kayıp diye ürün garantiye veremiyecekmiyim.Bu gün aramışlar gene ürün tarihi felan istemişler.Artık fatura kayıplaramı karıştı noldu orada.Aynı özeliklere sahip mağazalar zinciri bir markette yok.Kusura bakmayın ama sistemlerine güvenemiyom ben artık.Müşteri memnunyeti sıfıra indi gözümde.Ben artık teknosanın hiç bir şeyine güvenmiyom.
exa dan alıyom ürün yazar kasa fişi ile ama garantiye sokuyom.

Hp merkezde tutuluyormu bu fatura bilgileri vs. olmazsa aRtık hakkımızı helal etmiyoz teknosaya.
Böyle şey nerde var ya faturadaki isim soyad filanda işe yaramıyor....

aligultekin34
17-12-2009, 21:45   |  #52  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj
Alıntı: seckin_kaya  
evet Teknosa bence çok prestijli bir firma bu konuda Teknosayı suçlamayın lü
bu siteye bi bak bakim kaç tane şikayet var.Teknoloji mağazaları içinde en çok olanı.2286

sıralamada birinci

aligultekin34
17-12-2009, 21:50   |  #53  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Müşteri dostu firmalar içinde de 100 üzerinden 41 inci

Son Düzenleme: aligultekin34 ~ 17 Aralık 2009 21:51
aligultekin34
17-12-2009, 21:52   |  #54  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

http://www.sikayetvar.com/ en çok aranan firmalar içinde

PcMaKeR
17-12-2009, 22:10   |  #55  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

O şikayetleri baştan aşağı oku bakalım kaç tanesinde senin durum var.
Birazdan bana ben ne okucam kötü işte gidi mesajla gelmede baştan anlaşalım. Ben teknosanın süper olduğunu söylemem. Mesajlarımda da belirttim ama sen hala kendini üste çıkartmak istiyorsan çıkartamazsın... Hakkın yok çünkü.

Sana bir yardım  daha sunayım fatura büyük müydü yoksa küçük yazar kasa faturasımıydı. Eğer yazarkasa faturasıysa ihtimalin çok düşük tarih isticekler senden.
eğer fatura büyük ve adın soyadın adresin tam yazılıysa oracle sisteminden bulurlar adınla ilgili.

en azından faturanın şeklini hatırlıyorsundur. oracle dediğim a4 kağıt büyüklüğünde yazar kasa dediğim a4 yarısı kadar.

bunu hatırlarsan bir ihtimal daha verdirebiliriz. Çünkü oracle faturalarında müşteri kaydı bulunabiliyor. ama diğerinde illa ve illa tarih gerekli çünü o günkü tarihlerdeki satışlardan bulacaklar seni.

aligultekin34
17-12-2009, 22:25   |  #56  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
O şikayetleri baştan aşağı oku bakalım kaç tanesinde senin durum var.
Birazdan bana ben ne okucam kötü işte gidi mesajla gelmede baştan anlaşalım. Ben teknosanın süper olduğunu söylemem. Mesajlarımda da belirttim ama sen hala kendini üste çıkartmak istiyorsan çıkartamazsın... Hakkın yok çünkü.

Sana bir yardım  daha sunayım fatura büyük müydü yoksa küçük yazar kasa faturasımıydı. Eğer yazarkasa faturasıysa ihtimalin çok düşük tarih isticekler senden.
eğer fatura büyük ve adın soyadın adresin tam yazılıysa oracle sisteminden bulurlar adınla ilgili.

en azından faturanın şeklini hatırlıyorsundur. oracle dediğim a4 kağıt büyüklüğünde yazar kasa dediğim a4 yarısı kadar.

bunu hatırlarsan bir ihtimal daha verdirebiliriz. Çünkü oracle faturalarında müşteri kaydı bulunabiliyor. ama diğerinde illa ve illa tarih gerekli çünü o günkü tarihlerdeki satışlardan bulacaklar seni.
ürün fatura şimdi nolcak bakim.ARtı fatura da ad soyad ta var.1800-1900 tl verilmiş ya ürüne.Şimdi biz ürünü çöpemi atalım ne yapalım....
bi de sen teknosanın avukatımısın ya hep onların safındasın

Son Düzenleme: aligultekin34 ~ 17 Aralık 2009 22:26
Constantinee
17-12-2009, 23:44   |  #57  
Yeni Üye
39 mesaj
Alıntı: fatihdw  
garanti belgesi yok mu?

olmasada onlarda senin ne zaman ne alışveriş yaptığın kayıtlıdır işin kolayına kaçmışlar

Arkadaşa katılıyorum. Onlarda hepsini kaydı tutuluyor. Mağaza müdür ile veya bu tür bi yetkili ile görüşmeyi dene

V E N U S
18-12-2009, 00:21   |  #58  
Üye
93 mesaj

Sizin isyanınız kime Teknosa'ya mı ? bize mi ? Niye bu kadar uzatıyorsunuz ? Buraya 100 tane de yorum yapsanız bir sonuca varamazsın. Size yol göstermeye çalışıyoruz ama siz itirazdan başka bir şey bilmiyorsunuz ki. Şikayetiniz varsa burada Teknosa'yı karalamak yerine gidin Tüketici Haklarına dilekçe verin , haklıysanız gereği yapılır zaten.

PcMaKeR
18-12-2009, 08:03   |  #59  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: blueways_344  
ürün fatura şimdi nolcak bakim.ARtı fatura da ad soyad ta var.1800-1900 tl verilmiş ya ürüne.Şimdi biz ürünü çöpemi atalım ne yapalım....
bi de sen teknosanın avukatımısın ya hep onların safındası

Sizlere mübah kardeşim bu teknosanın yaptığı.
İyi olmuş kaybetmeseydin. Adama yardımcı olalım dedik. teknosa sana yardımcı olamıyacak bul faturanı.

Yada git tüketici haklarını koştur ordan oraya.

Teknosanın avukatıyım bir yerine mi battı haksız olman. Adam gibi elinde tutaydın faturanı, garanti belgeni. 1 Garanti belgesi, 2 Fatura nüshası veriliyor. Bunlarıda kaybettiysen teknosa ne yapsın. Adın soyadın bir işe yaramıyor işe yarayan ürün seri nosu ve fatura numarası.

Al çöz sıkıysa hadi. Sıkıldım bu laubali konuşmandan senin.

Hiç uğraşmamış fatura tarihini öğrenmek için. Kredi kartından yada bankamatik kartından geçtiysen işlem tarihinden yine öğrenirsin. Sen karalamak için gelmişsin düşünerek iş yaptığını görmedim hiç...

Burdaki yazan çoğu insan sana yardımcı olmak için yazdı. Terbiyesizliğin anlamı yok.

Kaybetmeseydin faturanı. Normal kağıt parçası değil. Teknosada onuda uyarmışlardır "efendim çift nüsha veriyoruz lütfen kaybetmeyiniz!".

Notebooku kaybetsen gene teknosa suçlu olurdu Allah bilir. Bu sefer de ayıp derdin.

aligultekin34
18-12-2009, 09:53   |  #60  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Sizlere mübah kardeşim bu teknosanın yaptığı.
İyi olmuş kaybetmeseydin. Adama yardımcı olalım dedik. teknosa sana yardımcı olamıyacak bul faturanı.

Yada git tüketici haklarını koştur ordan oraya.

Teknosanın avukatıyım bir yerine mi battı haksız olman. Adam gibi elinde tutaydın faturanı, garanti belgeni. 1 Garanti belgesi, 2 Fatura nüshası veriliyor. Bunlarıda kaybettiysen teknosa ne yapsın. Adın soyadın bir işe yaramıyor işe yarayan ürün seri nosu ve fatura numarası.

Al çöz sıkıysa hadi. Sıkıldım bu laubali konuşmandan senin.

Hiç uğraşmamış fatura tarihini öğrenmek için. Kredi kartından yada bankamatik kartından geçtiysen işlem tarihinden yine öğrenirsin. Sen karalamak için gelmişsin düşünerek iş yaptığını görmedim hiç...

Burdaki yazan çoğu insan sana yardımcı olmak için yazdı. Terbiyesizliğin anlamı yok.

Kaybetmeseydin faturanı. Normal kağıt parçası değil. Teknosada onuda uyarmışlardır "efendim çift nüsha veriyoruz lütfen kaybetmeyiniz!".

Notebooku kaybetsen gene teknosa suçlu olurdu Allah bilir. Bu sefer de ayıp derdin.
Bu durum seni başına gelirse anlarsın.Bi laf var blmem nasıl yerinde olur.Davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelir.Ürünü teknosa merkez de bulamıyor faturayı.Artık naptılarsa oraya girilen bilgileri.Oracle de arama kısmına ad soyad ya da seri nosunu aratsa bulunabilirdi ama kesin o bilgilerin başına bişe geldiki ortalıkta yok fatura filan..Daha geçen sene beraber aldık arkadaşın laptopunu.Yanıdna Hp yazıcı ve çanta vardı.
Bi sorum daha olucak bu ürün satıldıktan sonra Hp merkeze bilgi gönderliyormu? Sonuçta garanti süresini öğrenabiliyoruz diye biliyom.
"işe yarayan ürün seri nosu ve fatura numarası" ürün seri nosu işe yarıyor madem ben sorunca niye fatura nosu dediler.Sistem demek başından savma bi sistem.O kadar vaatlerde bulunuyorlar.Yok asistmiş fasafiso geldi bana bundan gayrı sistem.

PcMaKeR
18-12-2009, 10:50   |  #61  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

"işe yarayan ürün seri nosu ve fatura numarası"
ikisi birlikte anlamında o.
veya demedim ve dedim anlama kıtlığıda var.
ürün serinosu sisteme girmez! faturaya basılır. fatura no sisteme kayıtlanır.
Davul sesi uzaktan hoş gelir evet. Şuan daha bir hoş geliyor. Böyle yapacağını bilseydim başta öneri vermezdim. Sen alma teknosadan bir ürün Sen alacaksın diyede bakmaz teknosa...İhtiyacı yok çünkü.

secman
18-12-2009, 11:07   |  #62  
Yıllanmış Üye
247 mesaj
"
ben dedim aldığınız fatura ismi ,seri numarası filan dedim ama illa o faturanın ya tarihini ya da o fatura olucakta fatura nosundan bakıcakmış.Bu duruma gülelimmi ağlıyalımmı
burada laf salatasına girme bir şey elde edemezsin dediğimi yap tüketici hakem heyetine git seni yönlendirirler PcMaKeR sende boş boş laflama tüketici herzaman haklıdır bir hırsız yapmadığınız kaldı tarihten satış bulunmaz yüzlerce tarih arasından isim olmadan bulacak saçmalığa bak isimden bulunur hangi yerden alsam isim soyad istiyor ve kaydı ordan çıkıyor bahane üretmişler

PcMaKeR
18-12-2009, 12:21   |  #63  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: secman  
burada laf salatasına girme bir şey elde edemezsin dediğimi yap tüketici hakem heyetine git seni yönlendirirler PcMaKeR sende boş boş laflama tüketici herzaman haklıdır bir hırsız yapmadığınız kaldı tarihten satış bulunmaz yüzlerce tarih arasından isim olmadan bulacak saçmalığa bak isimden bulunur hangi yerden alsam isim soyad istiyor ve kaydı ordan çıkıyor bahane üretmiş
secman Teknosada çalıştın mı?
Çalışmadıysan sus. Bildiğimizi söylüyoruz. git al bir ürün bir gün sonra git faturayı yada fişimi kaybettim de.
kasanın başına alacaklar seni. Sen dün aldım bunu diceksin. Adam da artık yetkili kimse o günkü tarihi programa girip aldığın ürünle karşılaştırıp fatura basacak ve ona göre işlem yapacak.

Yav ağzı olan konuşuyor burda bu ne iş. Biz bir yerimizden uydurmuyoruz bu sözleri. Teknosada öyle kardeşim varsa sorununuz gider teknosaya şikayetini edersin. Burda gelip şu ayıp bu ayıp demeye hakkı yoktur kimsenin.

Teknosa canını yakarsa o zaman bağır çağır.

aligultekin34
18-12-2009, 21:40   |  #64  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj
secman Teknosada çalıştın mı?
Çalışmadıysan sus. Bildiğimizi söylüyoruz. git al bir ürün bir gün sonra git faturayı yada fişimi kaybettim de.
kasanın başına alacaklar seni. Sen dün aldım bunu diceksin. Adam da artık yetkili kimse o günkü tarihi programa girip aldığın ürünle karşılaştırıp fatura basacak ve ona göre işlem yapacak.

Yav ağzı olan konuşuyor burda bu ne iş. Biz bir yerimizden uydurmuyoruz bu sözleri. Teknosada öyle kardeşim varsa sorununuz gider teknosaya şikayetini edersin. Burda gelip şu ayıp bu ayıp demeye hakkı yoktur kimsenin.

Teknosa canını yakarsa o zaman bağır çağır.

sende iyiki bi teknosada 1 sene çalışmışşın.Acaba hangi departmanda.

aligultekin34
18-12-2009, 21:42   |  #65  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Artı bu oracle denilen programda arama kısmında çeşitli seri vs var onlar ne işe yarıyor.

aligultekin34
18-12-2009, 21:54   |  #66  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

hp pavilion dv5 1006et+çanta+hp tarayıcı fonk yazıcı aldık.Böyle bi sistem görmedim ben hiç bir yerde.Gidiyom yazarkasa fişi ile aldığım ürünü fiş kayıp olduğu halde veriyom.Burada fatura kısmında ad soyad tel adres bilgilerim olan bir ürünü garantiye yolluyamıyorum.Olacak işmi bu böyle ya.Ürünü bakkaldan alınmış muamelesi görüyom.

Halil Şahin
19-12-2009, 16:25   |  #67  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Ya bu forumda 50 mesaj altı kişiler neden sürekli aynı şeyi yapıyor.
Hep 1 dk aralıklarla mesaj yazıyorlar ya arkadaşlar hepsini 1 defa yazın. Boşuna bir sürü sayfa oluyor. Ayrıca yasak bu tür hareketler.

admınator
20-12-2009, 00:31   |  #68  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaslar fatura ve garantı belgesını muhakkak garantı surecınde saklamınız lazım (bu genelde 2 yıldır)aksı takdırde hıcbır ıslem yapılamıyor.bu bır gercek fakat bende teknosadan alısverıs yapmam kesınlıkle!!!!uzun yıllardır bu ısın ıcınde ama sadece magaza acmakla olmuyor bu ısler!!!

aligultekin34
22-12-2009, 09:15   |  #69  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj
Alıntı: admınator  
arkadaslar fatura ve garantı belgesını muhakkak garantı surecınde saklamınız lazım (bu genelde 2 yıldır)aksı takdırde hıcbır ıslem yapılamıyor.bu bır gercek fakat bende teknosadan alısverıs yapmam kesınlıkle!!!!uzun yıllardır bu ısın ıcınde ama sadece magaza acmakla olmuyor bu ısler!!!
katılıyorum sana.Genel merkez bilene bişe yapamadı.Eminim faturayı kaybetmişlerdir.

Dark_Stone_03
23-12-2009, 15:52   |  #70  
Dark_Stone_03 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

Ya ben leptop alırken aynı gün sordum fiyatlarını 1400 e aldım ben teknosada o gunde aynı ürün 1800 dü siz düşünün artık :) fiyatta da var teknosanın marifeti :)

aligultekin34
24-12-2009, 13:01   |  #71  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj
Alıntı: Dark_Stone_03  
Ya ben leptop alırken aynı gün sordum fiyatlarını 1400 e aldım ben teknosada o gunde aynı ürün 1800 dü siz düşünün artık :) fiyatta da var teknosanın marifeti :)
doğrudur ben Hp c4380 yazıcı aldım 133 tl ye eksen bilgisayardan.Teknosada filan aynı ürün 180-190 tl fiyatla satılıyordu.

mtuna
12-11-2011, 23:57   |  #72  
Taze Üye
1 mesaj

ARKADAŞLAR ŞİMDİ SİZE İKİ DEV MARKETİN TAVIRLARINI YAZIYORUM. MUTLAKA OKUYUN
media markttan geçen bir ürün aldım, tam 17 gün sonra aynıürünü başka bir mağazada daha ucuza gördüm. ürünün fotosunu çektim ve medaimarkta gittim. benim çektiğim fotoğrafa itibar ederek maduriyetimi gidermekistediler. ve fatura tarihi geçtiği halde bana aradaki fark kadar hediye çekiverdiler. ayrıca aldığım başka bir ürünü birkaçgün kullandım. media marktagittim ve ben bunu iade etmek istiyorum dedim. neden dediler beğenmedim dedimve bana paramı iade ettiler. bu muhteşem birşey. bahsettiğim mağaza pendoryaavm deki medai markt. helal olsun diyorum.

şimdi bimeksle alakalı hikayemi anlatayım . buda neomarinavm. deki bimeks. digital ateşölçer aldım 89 tl ye. dokuz gün sonra aynı ürünümedia marktta 75 tl ye gördüm. hemen bimekse gittim durumu anlattım. beni birdövmedikleri kaldı. saçmasapan bir davranışla karşılaştım. hatta müşterihizmetlerini aradım oradada kapasitesiz biri çıktı karşıma. garip garipkonuştu. dirayetsiz müdürler, çalışanlar yazıklar olsun.