Tekrar Başlarken...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
theironman
18-03-2005, 23:03   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Evet arkadaşlar, aranızdan bir süre ayrı kaldım ama buna artık son veriyorum; yani aranıza tekrar geri döndüm. Bu forumdan ayrı kaldığım sürede baya canım sıkıldı, foruma girdim ama hiçbir şey yazamadan öylece gezindim. Neyseki bunlar geride kaldı. Bu kararı nasıl mı aldım? Bizi ciddiye alan insanların olduğunu öğrendim, örnek mi? Sayın Ufuk Yamankılıçoğlu ve Selçuk İslamoğlu. Onlar bizim maillerimize içtenlikle cevap verdiler, bazı duymak istediğim şeyleri de söylemişer, hal böyle olunca uzakta kalmak olmazdı. Onlara aranızda tekrar teşekkür ediyorum, bizi anlayışla karşıladıkları için.
Benim gitmemle pek çok arkadaşım da bu forumdan ayrıldı. Aslında bu durum sırf benimle değil genel bir olaydı. Çünkü arkadaşlarım ne zamandır bu forumda dert yanıyorlardı ve ben bu bağlamda onların fitilini ateşledim. Bu kopuş bize birçok şeyi gösterdi, bu forumu biz yokken takip ettim, oldukça renksizdi kabul edelim. Ne de olsa ayrılan üyelerin büyük çoğunluğu bu foruma çok şey katan üyelerdi. Ben geri geldim, ama ayrılan arkadaşlarımın hepsi geri gelecek diye bir durum sözkonusu değil maalesef. Çünkü bazı arkadaşlarım hala çözüm bulunamadığını düşünebilir, ama ben de diyorum ki biz forumun dışarısındayken de pek bir etkimiz olamaz, ne yapacaksak burada yapalım. Zaten bu forumdan ayrılmamızla bizim ne kadar ciddi olduğumuzu herkes görmüş oldu.
Tüm bunların yanında, ben forumda yokken hiç tahmin etmediğim birtakım olaylar cereyan etti. İsim vermek istemiyorum ama, bazı üyeler beni oldukça şaşırttı, bu kadarını söyleyeyim. Artık onlara da hak ettikleri gibi davranacağım bundan sonra, arkadaşlarım da benim gibi düşünüyorlardır eminim.
Bugün size vereceğim tek kötü haberse Bilader'in yani Serdar'ın foruma 'şimdilik' gelmeyi düşünmemesi. unutmadıysanız, bilader buradan ayrılırken bana destek çıkmış ve burada yazdığı tüm mesaları silmişti, bu şekilde sesimizi duyurmaya çalıştı ama onun bunu yapması aslında hepten bir kopuş oldu ve kendi forumunu hazırlama başladı. Kararına sonuna kadar saygı duyuyorum ve ona da huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca beni yalnız bırakmayan, başta eyüp, murat(cursed), varisler33, hacker, tonic, mcrplus, yas, cico, shehsuvar. Ve tabiiki ismini saymadığım biri daha var, Raziel. Onunla muhabbetimiz pek yoktur, hatta hiçbirimizin ama o biz yokken bazı üyelee öyle güzel cevaplar vermiş ki inanın forumun arkasından duygulandım. Demek gerçekten sevilmişiz bu forumda, bunu anladım.
Zaten arkadaşlar, bu forumda bulunmamın en büyük nedeni arkadaş ortamı, bir şeyleri paylaşmak için her yerde forum bulunur ama ben chip forumu gibi forum hiç görmedim. Nette ve gerçek hayatta (serdar) tanıdığım en güzel insanlar bu forumdan çıktı, dolayısıyla bu foruma geri dönmek bana heyecan veriyor, arkadaşlarıma da verecek, eminim.
Biraz uzun bir yazı oldu galiba mazur görün ;) ama bir şeyleri açıklamam gerekiyordu. Bundan sonra forumda biraz daha farklı bir yol izlemeyi düşünüyorum, nasıl mı? Forumdaki asayişten elimi çekiyorum, bundan sonra eski konuya kim yazarsa yazsın uyarmayacağım, çok gerekli olmadıkça bu forumda eleştiri yapmam ya da öneri sunmam söz konusu olmayacak. Çünkü ben de sıkıldım pek çoğunuz gibi.
Son olarak söyleyeceğim; bana destek çıkan bütün arkadaşlarımı bu foruma geri dönmelerini istiyorum, çünkü bu forumun rengini sizler oluşturuyorsunuz. Herkese tekrar merhaba...

elvis32

ugurbostanci
19-03-2005, 00:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
247 mesaj

aramıza yeniden hoşgeldin

Raziel
19-03-2005, 00:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

evet hoşgeldin, hakkımdaki güzel düşüncelerin için sağol. Kararına gerçekten sevindim ancak bu kararı hep birlikte mi aldınız yoksa öznel bir karar mı seninkisi? Bana öznelmiş gibi geldi çünkü arkadaşlarımı bu foruma bekliyorum derken bunu anladım. Yani onlar kararlarını daha vermediler galiba. Elvis kendin karar vererek çıktın yine bu şekilde geri döndün belkide kim bilir, ama sevenin çok varmış bak, bunu anladın. Cursed ne oldu? O geliyor mu? Eyüp, tonic? Onlar gelmeyecekler mi?

hacker_23
19-03-2005, 00:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

selimi destekliyerek bende geri dönüyorum ama seliminde dediği gibi herşey eskisi gibi olmayacak

cursed
19-03-2005, 00:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

Sevgiler vede selamlar olsun...TÜm dostlarıma selamlar... Bende selim ve arkadaşlarımla aynı düşünceyi paylaşarak geri dönme kararı aldım...Bu ayrılık bana şunu gösterdi ki kim gerçek dost kim iyi gün dostu belli oldu...Bu dönüşüm inşallah daha güzel şeylere vesile olur ama genede belirtildiği gibi hiç bi şey eskisi gibi olmayacak...Bizi destekleyen hekse teşekkür ediyorum ve ayrılanlarında geri dönmesini temenni ediyorum...Bi şeyi de söylemeden edemiyeceğim,
RAZiel arkadaşım gerçekten harbi adammışsın ... başkada bi şey demiyorum...

Gökhan Varişler
19-03-2005, 13:37   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Arkadaşlarım geri dünmüşler ama ben pek bu şekilde düşünmüyorum.Bu onların kararı ama ben yinede suskunluğumu bozmayı düşünmüyorum malum öss hazırlığımda var bu yüzden sık olmasada arada bir gelip göz atmayı,çok sık olmasada yazmayı düşünüyorum.

Raziel
19-03-2005, 16:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

düşüncelerin için sağol cursed, geri geldiğine çok sevindim.

Black Prince
19-03-2005, 16:55   |  #8  
Taze Üye
17 mesaj

hoşgeldiniz

Eyüp Korkusuz
19-03-2005, 18:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Tekrar beraberiz arkadaşlar... Bilgi alış verişi devam edicek... Forumdaki abilerime Ufuk Yamankılıçoğlu ve Selçuk islamoğlu na gerçekten çok teşekkür ediyorum  bizlerin sorularına cevap verdikleri için....

Son olarak bu forumda gerçekten bi takip söz konusu bizler (ayrılıp geri dönen üyeler) elimizden geldiği kadar yönetime karışmayıp sadece forumdaki ortama ayak uydurmaya çalışacaz.

Raziel kardeşime de bize olan sevgisine karşılık sevgimizi göstereceğimizide belirteyim...

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR....

b_u_r_a_k
19-03-2005, 19:45   |  #10  
Yıllanmış Üye
266 mesaj

bende gelsem mi acaba:)

shehsuvar
19-03-2005, 20:46   |  #11  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

forum orucumu sonunda bitirdim . geri döndüm demiyorum , çünki ayrıldım dememiştim . imzama "forum orucundayım " yazmıştım  , ve orucumun işe yaramış olmasını umuyorum. iftar vakti geldi . hadi bakalım !

cursed
19-03-2005, 21:30   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

:))

cico
19-03-2005, 22:01   |  #13  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

herkese tekrar selam. herzaman ayrılık hüzünlendirmez insanı bu seferki gibi geri dönüşümüzün tatlı bir hüzünü var içimde hayırlı uğurlu olsun.

Eyüp Korkusuz
19-03-2005, 22:04   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Aynen cico ben sanki shehsuvarın dediği gibi sanki ölüm orucundaymışım gibi geldi forumdan ayrılmak çok zormuş be yaw... Birde daha döndüğümüzden haberi olmayan arkadaşlarımız var 14 kişi olmamız lazım eksikler imiz var arkadaşlar...

yas
19-03-2005, 22:32   |  #15  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Tekrar başlarken...

Suya atılan bir taş, suyu dalgalandırır. Bir süre sonra su tekrar durulur. İnsan da böyledir, yapılanlar karşısında öfkelenir, bir süre sonra sakinleşir. Ama hiç bir şey eskisi gibi devam etmez. Çünkü su artık eskisi gibi değildir, taş! hala suyun içindedir.

shehsuvar
20-03-2005, 00:00   |  #16  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

hikayeyi bilmeyenler için ;
" -babacım istemeden sürekli insanların kalbini kırıyorum , böyle olmasını da istemiyorum n yapcam ben ?
- peki çocuğum , eline bir tahta al ve kalbini kırdığın herkes için o tahtaya bir çivi çak ok ?
-ok baba .
çocuk bikaç hafta sonra gelir
-babacım , dediğin gibi yapıyorum ama daha nereye kadar böyle devam edicem ?
-tamam o zaman şimdide , kalbini kırdıklarından özür dile ve her özürün sonunda bir çiviyi tahtadan sök .
çocuk bikaç gün sonra gelir ve ;
-babacım kalbini kırdıklarımdan özür diledim ve çivilerin hepsini söktüm
babası çocuğundan tahtaya bakmasını ister ve der ki  ;
-bak çocuğum  tahtadan çivileri sökmekle ii etmişsin ama izleri hala burda , bu tahtayıda karşında ki insanın kalbi olarak gör ve ona göre davran"
>>>>bu yazdığım hiç kimseye ithafen değil .  ya hepimiz üzerimize alınalım ya da tınlamayalım .

Selçuk İslamoğlu
20-03-2005, 02:29   |  #17  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Hoşgeldiniz

cursed
20-03-2005, 10:31   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

HOşbulduk .... :))

cico
20-03-2005, 12:32   |  #19  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

eywallah selçuk abicim.

tonic
20-03-2005, 13:01   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

e gördüğüm kadarıyla forum eski güzelliğine dönmeye başladı. bu güzellik içinde olmamak olmaz dimi? Kahkaha tekrardan merhabalar hepinize. belki forum eskisi gibi olmaz ama eskisinden daha güzel yapabiliriz dimi?
saygılar...

ugurbostanci
20-03-2005, 14:36   |  #21  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

biladeri de burada görürüz herhalde
işi bitsin hele

Eyüp Korkusuz
21-03-2005, 13:48   |  #22  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Hoşbulduk Selçuk abi inşallah birdaha ayrılmayız... Kahkaha

Gökhan Varişler
21-03-2005, 13:57   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Hoşbulduk İşallah ayrılık uzak olur.

theironman
21-03-2005, 16:12   |  #24  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

umarım ayrılmayız...

mrcplus
21-03-2005, 19:50   |  #25  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

Bu kadar kişi geri donmus bizde geri donelim ozaman.Eee ,haklı olan azinlik neye uyarsa; ona uymak lazım, cogunluga uymak degil amac:)

Son Düzenleme: mrcplus ~ 21 Mart 2005 19:51