Telefon Kaydimi Nasil Yaptirabilirim?

xxmanyak00
05-07-2015, 19:24   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

Arkadaslar Almanyadan Enisteme telefon getirttim burda nasil kayit ettirebilirim?

Eskiden vergi dairesinden yapiyorduk simdi o kalkmis sanirim e-devletten falan diyorlar biraz yardimci olup aydinlatirsaniz cok sevinirim.

Samsung Galaxy S6 getirttim bu arada

thehsynmct
06-07-2015, 05:07   |  #2  
thehsynmct avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

2yıl önce bende getirttirdim bildiğim kadarıyla iletişim şirketlerinden (Avea, Turkcell vb.) telefonun imei kodunu pasaporta kayıt yaptırman gerekiyor.

commspro
06-07-2015, 08:55   |  #3  
commspro avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
7 mesaj

Bir süredir kayıt işlemleri E-DEVLET (www.türkiye.gov.tr) üzerinden yapılıyor. E-Hizmetler sayfasında aşağıdaki ekran görüntüsünde de yer alan BTK'ya ait bölümde "IMEI Kaydet" adlı bir başlık var. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsan, telefon kayıt vergisi dahil tüm işlemleri bilgisayar başında e-devlet üzerinden yapmak mümkün.

commspro bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
viking20
06-07-2015, 12:08   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Yeri gelmişken sorayım,benim eski marka bir cep telf. vardı.Şimdi Ankara Kızılay dan yeni (WAP sız )bir cep telefonu satın aldım.Tüm eski verileri yeni telefona (aktarma kablosuyla) aktarabiliyorlarmış.Öğrenmek istediğim , şimdi benim telefonumun  IMEI no'su haliyle değişecek, ben de bu yeni cep telefonunu (IMEI no'sunu)devlete kayıt ettirmek durumunda mıyım?eğer kayıt ettireceksem nasıl olacak yardımcı olabilirmisiniz ,teşekkür.

Son Düzenleme: viking20 ~ 06 Temmuz 2015 12:12