Telefonla konuşulurken internetim kesiliyor.

_C1nG1RocK_
30-06-2011, 16:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Bizim evde 2 tane ev telefonu var. Modemin takılı olduğu telefonla konuşulurken internetim de herhangi bi sorun yok, ancak salondaki telefon açıldığında internetim gidiyor. Telefonla görüşme bitince internetim geri geliyor. Sorunun çözümü bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Kürşat Dursun
30-06-2011, 16:51   |  #2  
Yeni Üye
34 mesaj

Splitter diye çoklama cihazları satılır onlardan satın alırsan sorunun çözülür fazla pahali değiller :)

_C1nG1RocK_
30-06-2011, 18:16   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

bu splitter modenim yanında verilen, kibrit kutusu büyüklüğünde , telefonuda kullanmak amacıyla verilen alet değil mi.... yok sa bahsehtiğiniz cihaz başka mı. Eğer başkaysa nerden temin edebilirim ve nasıl kullanıcam ;-)

Kapalı Hesap (154666)
30-06-2011, 23:50   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Splitter kibrit kutusu büyüklüğünde bir kutudur.
Anladığım kadarıyla bağlantın yanlış. Çünki bir spliterden 1 ADSL çıkışı bir de tel çıkışı alınabilir. İkinci telefonu nereye bağladınız bilmiyorum ama splitterden önce bağlıysa haliyle açılınca neti keser.
Doğru bağlantı iki splitter ile şu şekilde yapılır.
Birinci splittere gelen hat bağlanır. Çıkışlardan birisi adsl hattıdır ve direk modeme gider. İkinci çıkış telefon hattıdır. Bu çıkışa bir splitter daha bağlanır. Bu splitterin bir ucu bir tel diğer ucu da diğer telefona bağlanır.
Ya da ilk splitterin telefon çıkışları paralel olarak kullanılır.