Telefonumda varsayılan uygulamayı değiştiremiyorum

sevran01
14-09-2020, 16:43   |  #1  
sevran01 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Evet bugün başıma daha önce hiç gelmemiş bir olay geldi bende haliyle ne yapacağımı bilemedim. Bir çok yöntem denemeye çalıştım ama hiçbir şey çalışmadı bende buraya sorma kararı aldım. Öncelikle telefonumda mesajlaşma uygulamasına girdiğim zaman ekran "varsayılan mesajlaşma uygulamanız play store olarak güncellenmiştir varsayılan uygulamanızı mesajlar olarak değiştirmek ister misiniz?" diye bir kutu çıktı bende evete bastım. Ardından evete bastıktan sonra mesajlardan çıkış yaptım ve girdiğimde tekrar aynı soruyu sordu tekrar evet dedim tekrar aynı soruyu sordu ve rahatsız etmeye başladı çünkü varsayılan uygulama play store gözüktüğü için mesajlar telefonuma gelmiyor. Bende ayarlardan varsayılan uygulamalar kısmına girmeye çalıştım fakat her girmeye çalıştığımda telefon beni ana ekrana geri yönlendiriyor sanki sürekli geri tuşuna basmışım gibi play store'u devre dışı bıraktım fakat bu denediğimde bir çözüm sağlamadı acaba bu sadece bana mı oldu yoksa bir çözümü var mı cevaplarsanız sevinirim :)

Sistem Bilgilerim
seto__
14-09-2020, 22:14   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
866 mesaj

Son zamanlarda telefonunuza yabancı bir kaynaktan bir soya indirdiniz mi veya kurdunuz mu?