Telefonumu İnceletmek İstiyorum

Burakercins
07-04-2020, 14:22   |  #1  
Burakercins avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Hayırlı günler. Telefonuma yasal olmayan yollarla uzaktan erişim sağlanıyor. Telefonumu inceletmek istiyorum. Savcılıktan önce inceleme yaptırabileciğim bir yer tavsiye edebilir misiniz?

Telefonuma uzaktan erişildiğini şu belirtilerden anladım:

1) Konuşma esnasında araya girilip konuşuluyor. Ayrıca sesim yankılanıyor.

2) Telefonum konuşma esnasında aşırı ısınıyor.

3) İnternette hiçbir problem olmamasına rağmen (kendi mobil servisimi aradım) internetim kesiliyor.

4) İnterneti az kullanmama rağmen veriyi fazla kullandığım uyarısı geliyor.

5) Bu özellik belki bana yardımcı olmanızı sağlayabilir. Biliyorsanız lütfen söyleyin. Telefonumu daha yeni aldım. Şarj aletimde yeni. Ellerindeki programda şu özellik var. Telefonumu şarja taktığımda uzaktan şarjı durdurabiliyorlar.

6) WhatsApp üzerinden gönderilen veya gelen mesajlar engellenebiliyor.

7) Televizyonumuz Vestel. İnternet erişimli bir televizyon. Ellerindeki program veya programlarla televizyonu uzaktan kapatabiliyorlar. Televizyon kapanırken çok gürültülü bir ses çıkıyor. Aynı zamanda televizyonun sesini uzaktan açıp kapatabiliyorlar ve kumandayı devre dışı bırakabiliyorlar.

Kronik böbrek yetmezliği rahatsızlığım var. Diyaliz tedavisi alıyorum. Covid 19 nedeniyle dışarıya şuan çıkamıyorum. Virüs riski biter bitmez Siber Suçlarla Mücadeleye başvuracağım. Bana bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Tekrar hayırlı günler.

excel_mustafa
07-04-2020, 15:21   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

Bi yere inceletmeye gerek yok savcılîğa vermen yeterli.