Telefonun İnternetini Bilgisayardan kullanmak

serkanavciizmir
02-11-2014, 22:42   |  #1  
serkanavciizmir avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
27 mesaj

ANDROİT İŞLETİM SİSTEMLİ TELEFONUN İNTERNETİNİ BİLGİSAYARDAN KULLANMAK İÇİN, PROGRAMA GEREK YOK.

YAPMANIZ GEREKEN AYARLARI FOTOĞRAFLARDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ANLATIYORUM:

Öncelikle Telefonun data kablosunu telefona diğer ucunu bilgisayarın usb girişine takın.

Telefonun ayarlar bölümünü açın (Bak. foto:1)

AÇILAN MENÜDEN DİĞER AYARLAR SEÇENEĞİNİ SEÇİN. (Bak foto:2)

Açılan menüden, Bağlantı ve taşınabilir Wİ-Fİ alanı seçeneğini açın. (Bak foto:3)

Son olarak açılan menüden USB Bağlanıyor seçeneğini işaretleyin. (Bak foto:4)

BİR SÜRE SONRA BİLGİSAYARINIZIN EKRANINDA UYARI MESAJI GELİR. AĞ ALGILANDI PAYLAŞIMA KULLANIMA KABUL EDİYORMUSUNUZ DER, EVET DEYİP KABUL EDİN. 2-3 DAKKA BEKLEYİN, İNTERNETİNİZ TELEFON ÜZERİNDEN BAĞLANACAKTIR. (Not: Bilgisayara bağlı modem veya önceki internet bağlantısından kalma kablo varsa çıkarmanızı tavsiye ederim, hata verebilir)

Ayrıca interneti Wi-Fi internet bağlantısı olan Leptop veya tablet bilgisayardan kullanacaksanız Foto 4 teki işleme kadar aynı işlemi yapın, usb bağlanıyor seçeneğini değil üstteki taşınabilir Wi-Fi seçeneğini seçip açın. Bilgisayardan ağları aratıp telefonunuzun ağ adına bağlanın. Şifrenizi girerek internete bağlanabilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız, Foto 4 te görülen Taşınabilir Wi-Fi yazısına dokunun, açılan menünün altında yapılandır yazısını seçin. Burdan şifrenizi ve ağ adınızı görebilir değiştirebilirsiniz.

filozof.
03-11-2014, 23:37   |  #2  
Taze Üye
11 mesaj

emek vermişsin sağol. ancak mobil interneti pc de kullanmak kota açısından sıkıntı yaratacaktır. android cıhazlardaki browser ile pc deki browser veri harcama bakımından aynı değildir ayrıca windows güncellemeler, güvenlik vs gibi uygulamalar güncelleme yapacağından,mobil internet malum kota sorunu yaratacaktır. bende aynı şekilde bazen kullanıyorum bazı tarayıcılar veri tüketimi konusunda daha cimri olabiliyor. video muzik vb. uygulamaları kullanılmadan gazeteler, haberler, teknoloji siteleri gibi sitelere bakılabilir yukarıdada belirttiğim gibi tasaruflu tarayıcı seçerek.

Son Düzenleme: filozof. ~ 03 Kasım 2014 23:55
filozof. bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
serkanavciizmir
04-11-2014, 18:50   |  #3  
serkanavciizmir avatarı
OP Yeni Üye
27 mesaj

Kota sorunu görüşünüze katılıyorum, fakat luzum olduğunda, internet erişimi telefondan gerektiğinde kullanılabilir. Ayrıca PTT CELL sınırsız internet bağlantısı 14 tl. Ben bunu kullanıyorum ve sorun olmuyor. Gelecekte bu tür kampanyalar artacak ve telefonun interneti yeterli ve ucuz olacak..

Ens Salkovic
28-02-2017, 16:55   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Paylasma konusunsa mobil veri olarak kota sorunu olanlar varsa baska çözümde var evinizde modem yoksa yada başkasından kablo çekip baglanamiyorsaniz etrafınızda modemi bulunan birisinden internet isteyebilir telefonunuzfan wifiye baglandiktan sonra ayni kardesimin anlattigi sekilde usb kablosuyla ayarlardan aktarma yaparak normal bi kabloyla internete giriyormus gibi kullanabilirsiniz hem kota konusunda derdiniz olmaz hemde yavaslim konusunda genellikle gayet hızlı oluyor rahatca kullanabiliyorsunuz sahsen 1 aya yakın gecimimi bu sekilde sağlıyorum :)

smnckgzr
21-01-2018, 17:12   |  #5  
Yeni Üye
39 mesaj

Konu biraz eski tarihli olduğu için güncelliğini yitirmiş maalesef. Wi-fi üzerinden telefonun internetini pc'de kullanabilirsiniz. Android cihazlar için bu yazı https://teloji.com/telefonda-internet-paylasimi-wi-fi-hotspot/

iPhone kullanıcıları için bu yazı iş görecektir. https://teloji.com/iphoneda-internet-paylasma-nasil-yapilir/

dargman29
10-02-2018, 00:52   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

HOCAM ANLATMIŞ OLDUĞUNUZ BU YÖNTEM ARTIK ÇALIŞMIYOR. AŞAĞIDAKİ ADRESTE EN GÜNCEL YÖNTEMİ ANLATMIŞLAR

https://nedirx.net/telefon-internetini-bilgisayara-baglamak/

Son Düzenleme: dargman29 ~ 06 Ocak 2019 23:55
daimy2017
11-02-2018, 22:08   |  #7  
daimy2017 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
74 mesaj

bilgilendirme için teşekkürler, gerçekten telefonun internetinden faydalanmak gerekiyor bazen. tabi film/müzik gibi indermeler yapılırsa kotadan çok yiyor o ayrı konu

seto__
31-08-2020, 14:09   |  #8  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Eskiden ne zormuş, kablo bağla onu seç bunu seç. Şimdi tıpkı modem gibi tek bir işlemle kullanılabiliyor Dans

smnckgzr
21-09-2020, 10:31   |  #9  
Yeni Üye
39 mesaj

Emeğinize sağlık. Ancak anlatım eski olduğu için telefon modeli de eski kalmış.Burada da telefonu modem gibi kullanmak için güzel bir anlatım var.