tell me more programını vistada kurulum

f_dursun
21-02-2008, 23:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Tell me more ingilizceeğitim cd sini vistada kuramıyorum.

Bilgisayar özellikleri: 2,2 ghz işlemci; casper marka; ekran kartı: nvidia 7300 LE....

*renk seçeneği 16-32 bit.
sanırım tell more  programı 256 renk istediği için sorun çıkıyor. Ancak ne yaptımsa düzelmedi.

Bilgisi olan yardımcı olabilecek herkese teşekkürler.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 21 Şubat 2008 23:49
Banned
22-02-2008, 13:21   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ben ce sorun renk seçenekşllerinde vs. değil vistanın desteklememesinden kaynaklanıyordur. Kurulum exe. dosyasına sağ tıklayıp özelliklerden xp sp2 modunu seçerseniz muhtemelen kuracaksınızdır. Aynı ekran kartını bende kullanmaktayım şimdiye kadar vistada bir sorunla karşılaşmadım. Zaten kart 32 bit çözünürlüğü desteklemekte programında başka bir çözünürlük isteyeceğini zannetmiyorum.Yine aynı şekilde kurulumu yaptıysanız programın exe. dosyasına sağ tıklayıp özelliklerden 256 k renk 800/600 çözünürlüğü seçebilirsiniz

f_dursun
22-02-2008, 23:04   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Sevgili arkadaşım her iki önerinide denedim.Ancak olmadı.Ayrıca bilgisayarı ilk aldığımdada vista yüklü idi.O zaman program çalışmıştı.

Banned
22-02-2008, 23:26   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

aşağıdaki kodları not defterine yapıştrıp uzantısını REG olarak kaydedin ( örn: Yeni.REG ). Oluşan reg dosyasına çift tıklayın eklensinmi sorusuna evet diyerek kayıt defterine ekleyin.

Kuracağınız programın kurulum dosyasının üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin. kurulumdan sonra aynı şekilde programın EXE (başlatma) dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin. Bu kez muhtemelen proplem çıkartmayacaktır.

Küçük not : daha önce yapmış olduğumuz sp2 uyumluluk ayarları vs. onları eski haline getirin.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

f_dursun
23-02-2008, 10:59   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Sevili arkadaşım dediklerini aynen uyuladımama aynı hata devam ediyor.Program kurulamdı deyip kapanıyor. Kurulum seçeneklerinde renk hep 256 renkli kurulumlar. Bundan olabilirmi bilmiyorum.
Yinede teşekkürler

Banned
23-02-2008, 11:26   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

Birde 256 k renk seçeneğini iptal edip denemek lazım.  Ayrıca siz kurulmadığından eminmisiniz, bazan kurulum yapılmasına rağmen masaüstü kısayol attmadan kurulum hatası verip sonlanma olabilmektedir. program fles te dosyası varmı bakabilirmisiniz

Son Düzenleme: khramn ~ 23 Şubat 2008 12:20
f_dursun
23-02-2008, 19:01   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

malesef kurmuyor.kurlum yerine attığı dosyalar sadece "bin" isimli klasörün içinde. Onlarda DLL dosyaları

Anlaşılan bu işin çözümünü bulamayacağız.