Telnetten Hacklenmeyin

LiL_CaT
16-04-2006, 19:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
385 mesaj

Adls modeminizin şifresini mutlaka değiştirin! Eğer sisteminizde telnet açıksa ve modem şifrenizi değiştirmediyseniz tehlikedesiniz. bence siz işi garantiye alın ve telneti kapatın. Sp1 ve üstünde devredışı olması gerek.

başlat>denetim masası

Klasik görünüme geç

Yönetimsel araçlar>hizmetler

buradan telneti bulup çift tıklayın. Eğer servis çalışıyorusa durdurun ve devre dışı bırakın.

Öncelikle size bu yöntemle nasıl hacklenebileceğinizi anlatayım.

superscan'i duymuşsunuzdur. ip taratır ve seçtiğiniz portları açık olan pc'lerin iplerini size gösterir. eğer telnet(23) ve http(80) portlarınız açık ve adsl modem şifrenizi değiştirmediyseniz yandınız! kötü niyetli kişiler browser'a sizin ipnizi yazıp enter'lar. karşısına kullanıcı adı ve şifre isteyen bi kutucuk gelir. ancak bu sizin adsl modem kullanıcı adı ve şifrenizdir. bunlar da bellidir zaten. bu şifreleri yazmıyorum hack olayına girmesin :P

bir kaç denemeyle doğru şifreyi bulur ve sizin modem arayüzünüz adamın karşısına gelir. tabiki ttnet kullanıcı adı ve şifreniz de. Fakat şifreniz **** şeklindedir. revelation tarzı programlarla da bu şifreyi görebilir. daha sora isterse ttnet şifrenizi değiştirebilir. modem ayarlarınızı bozabilir. artık bu o kişinin insafına kalmış.

Gerçi bu yöntem sadece telnet açıksa da yapılabilir ama ttnet şifresini öğrenemezsiniz. modemi bozarsınız sadece.

Sonuç:

Lütfen dikkatli olun. Service packleri, yamaları mümkün olduğunca yüklemeye çalışın. adsl modem şifrelerinizi değiştirin.

onu da adsl modeminizi pingleyerek yapıyorsunuz. hepsinin ip si farklı oluyor. markaya ve modele göre değişiyor. modem kitapçığınızda yazması lazım.

Alıntı

Der Rote BaroN
26-04-2006, 17:47   |  #2  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Üstelik hala modemlerinin fabrika çıkış şifresini değiştirmeyen pekçok kullanıcı var. Nette bir ara markalarına göre modemlerin fabrika çıkış şifreleri geziniyordu. Siz siz olun Lil_Cat'e kulak verin. Başınız ağrıyabilir.

viking20
26-04-2006, 18:37   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

baktım hizmetler e listede telnet yok,ama daha şifremide değiştirmedim,sağl.LiL.teşekkür.

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Nisan 2006 18:39
bahey608
26-04-2006, 22:24   |  #4  
Yeni Üye
37 mesaj

windows xp home sp2 lerde baktım tel.net diye birşey yazmıyor, ama telefon var acaba aynı görevimi ğörüyor teşekkürler.

Kapalı Hesap (24974)
28-04-2006, 17:37   |  #5  
Kapalı Hesap
14 mesaj

ÇOK SAĞOL LİL_CaT