tema değişiyor internet gidiyor

bymakrofaj
20-11-2008, 20:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar 1 aydan beri rasgele bi anda internet donuyor, çalışmıyor, pc nin çoğu işlevleri duruyor (ses kapanıyor gibi). Ayrıca tema değişiyor kendi kendine. Pc yi kapatıp açtığımda düzeliyor fakat yine aynı şekilde bi süre sonra aynısı oluyor. Bu olay başladığında dumprep hatası veriyordu, dumprep i kaldırdım ama sorun düzelmedi. Ne yapmalıyım, lütfen yardımcı olun bu belaya!

luqqa
21-11-2008, 00:28   |  #2  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

şimdi bunun için tek tek detaya girmek ve sorunu bulup çözmek kadar uzun ve sıkıcı bir olaya tahammul etmek de can sıkıcı olsa gerek. Bireysel bilgisayarlarda bu durumlarda urastırıcı sorunlar karısında işletim sistemini yeniden kurmak en temiz ççözüm yoludur.

Anlattıgınız sekli ile bilgisayarınızda virüs olabilir.
Bilgisayrınız ihtiyaclarınza cevap veremeyecek kadar yetersiz kalıyor olabilir gibi uzarda gider.

Yeni bir işletim sistemi kurmanız hem uğrastan kuracaktır hemde en kesin çözüm yollarından birisi olacaktır sanıyorum

SAİNT
21-11-2008, 09:35   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

pc güvenli modda virüs taraması yaptır kıs209 yada spyware doctor ile şayet arkadaşın dediği gibi formatta bi çözüm.

bymakrofaj
23-11-2008, 17:05   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

ilgilendiğiniz için sağolun format atıcam.

benersince
17-07-2010, 10:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

sistemin de çok foksiyonlu bir virüs olabilir.ayrıca donmalar ramin in şişmesinden kaynaklanıyordur reset attıgında düzelmesi reminin boşaltılması ile alakalı .