tema hatası

ßymemiN
17-06-2009, 13:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

arkdaaslar ben xp kullanıyorum ve kharmn arkadasımızn verdiği siyah vista temasını yükledim yükleme aşamlarım şunlardan oluşuyor

bu adresteki rar dosyasını indirdim arkadaslar içinde 4 tane dosya vardı... ilk adım olarak ''yönetici'' dosyası ona tıkladığımızda kayıt girdisi ekliyodu kayıt defterine...
2.adım shsvcs.dll  uxtheme.dll  themeix.dll dosyalarını rar içinden çikartıp kendi system32 klasörüne kopyalamamızı istiyordu yaptım ve son adım olarak

bu adresteki kharmn siyah vista temasını c/windows/rescous/themes klasörüne kopyalayıp
sitemi yeniden başlatın diordu
ben bu 3 adımıda uyguladım ve bilgisayarı bidaha açamadım...
açmaya çaliştiğimda hoşgeldiniz yazısından sonra sırayla
winlogon.exe   ılssas.exe  usernit.exe ve explorer.exe  girdilerini bulunamadığını söyleyen bir hata alıyorum

sizce bu bilgisayarın geri dönüşü varmı yoksa direk format mı atmak lazım

Süleyman.
17-06-2009, 22:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

XP CD'nizi takıp Başlat > Çalıştır > sfc /scannow (enter) uygulayın. Sorunun temadan kaynaklandığını sanmıyorum ayrıca. Güncel bir güvenlik yazılımıyla sisteminizi tarayın.

Banned
17-06-2009, 23:27   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Daha öcede yardımcı olmaya çalışmştım, demek kiolamamışım.

En başta belirteyim igili konu vistaya yeni temalar yükleme ve kullanma üzerineydi, oysa siz vista dosyalarını xp ye yülemeye çalışmışsınız. Sanırım xp ye vista teması  gibi bir yanlış anlama olmuş. Neyse çözüme geleyim;

1.) si girdiğiniz kayıt defteri bilgileri xp de geçersizdir artı yada eksi yönde  sisteme bir etki yapmaz. Onlar vistada dosyalar üzerinde yönetici hakkı almak içindi.

2.) si system 32 klasörüne eklediğiniz dosyaların aynıları xp de varmı bilmiyorum ama varsa vista için olanlarla değiştirdiğiniz yoksa adlarını değiştirdiğiniz için hataları alıyorsunuz.

3.) themes klasörüne attığınız dosyayı xp görmeyeceğinde sistemi için bir etkisi yoktur.

Sonuç olarak sorun system32 klasöründeki değiştirdiğiniz veya adlarını değiştirdiğiniz dosyalardan kaynaklanıyor. Çözüm içinse bir şekilde (mesajlarda belirtmştim) system32 klasörüne ulaşıp oradan değiştirdiğiniz dosyaların orjinallerini yerine koymak veya adlarını değiştirdiyseniz orjinal dosyalara orjinal adları geri vermek yeterli olacaktır. Eğerki orjinal dosyalarınızı sildiyseniz xp kullanan bir arkadaş kendi sisteminden ikinci adımdiye belirttiğiniz kısımdaki dll dosyalarını size göndersin sizde system32 içerisine atın, sorun ortadan kalkacaktır.

ßymemiN
18-06-2009, 01:41   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

kharmn kardes dediklerini uygulayadım ama adını değiştirdim dosyalar orda duruo onları orjinalleri iile değiştirmek istedim shsvcs.dll uxtheme.dll dosyalarını değiştirdim ama bir tane dll dosyası kaldı themeix.dll dosyasını değiştirmek istediğimde yine hata alıyorum girdi bulunamadı diyor otomatikman sorun tekrar ediyor sizce ne yapmalıyım...