tema sorunu

merve01
12-01-2007, 08:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

ben geçenlerde crystal xp diye birşey yüklemeye çalıştım..ve yükleme yarıdayken gıcık aldım bilgisayarı kapattım..sonraki açmamda xp yükleniyor bekleyiniz ekranından sonra gelen siyah ekran hiç gitmiyordu..her neyse formata karar verdim..bi arkadaştan xp cd si aldım..çünkü bana kurtarma cd si vermemişlerdi..ben oluşturacakmışım.(ama o da zamanında hata vermişti)..kurmaya çalışma işlemim sırasında hata verdi..disk yokmuş güya bende filan...kendi üretici firma cdsi istedi..yani formata da izi çıkmadı..sonra ordan çıkıp bilg. yeniden başlayınca bi baktım ki bilg. açıldı..anlayamadım nasııl oldu..ama bu sefer de örnegin windows xp temasını kuruyorm; diğer bilg.ı açışta hep windows klasik geliyor..off deli olacagm ya..lütfen yardım edin:(

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 29 Temmuz 2007 19:44
root1907
12-01-2007, 11:25   |  #2  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

geçenlerde benimde aynı şey başıma geldi bir ark yeni bilgisayar aldı içerisinde windows xp kuruluydu ama vista yaması yapmış bilgisayarı satan şirket ve bir dünya güvenlik önlemi koymuş bu güvenlik duvarlarını kaldırdım önce denetim masası program ekle kaldır yerinden bilgisayarda windows ile alakalı yama program bırakmadım sonrada bilgisayarı xp cd den boot ettim ve formatı öle atabildim ve xp tekrar kurdum düzeldi.

ozgur_v
15-01-2007, 01:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
285 mesaj

xp cd siyle sistemi onarmayı dene.

viking20 den alıntıdır arkadaşım
"Arkadaşlar Açılmayan windows xpler içinde aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.
Öncelikle xp cdsini taktığımızda karşımıza onar diye bir seçenek gelmez.
Ama cd'yi takıp bilgisayarı yeniden başlat dediğimizde ( Bios ayarlarından first boot device olarak cd-rom seçili ise) cd'den ön yükleme için bir tuşa basın diye bir seçenek çıkar. Tabi Biosta boot device olarak cd-rom seçili değilse, bunu ayarlamamız gerekiyor. Tecrübesiz kullanıcıların bios ayarlarıyla oynaması işin içinden çıkılmaz sonuçlar doğurabilir zira bu ayarlardan anlamayan kullanıcıların karıştırması tavsiye edilmez. Cd.den ön yükleme için bir tuşa basın dendi. Herhangi bir tuşa bastıktan sonra yaklaşık 3 ile 4 dakika arası bekliyoruz.(çünkü ön yükleme dosyaları kaydediliyor). Ve windows xp'yi kurmak için enter tuşuna basın veya onarmak için "R" tuşuna basın diyor.Biz onarmak için "R" tuşuna basıyoruz. Hangi windows yüklemesinde oturum açmak istiyorsunuz diye bir soru geliyor.Bilgisayarımızda bir sistem yüklü olduğunu varsayarak 1 yazıp enter tuşuna basıyoruz.Yönetici parolası yazın diye bir seçenek çıkıyor.Parolanız varsa yazıyorsunuz. Yoksa enter tuşuna basmanız yeterli.Enter tuşuna bastık ama hala onarım başlamadı. msdos da "C:\windows>" yazıyor.Ne yazmanız gerektiğini söyleyeyim "chkdsk /r" yazılır ve enter a basılır.chkdsk ile sağ sılaş(/)arasında bir boşluk vardır, dikkat edilmelidir.Böylece sistem eksik veya bozulmuş sistem dosyalarını onarmaya başlar. kolay gelsin..(Alıntıdır).

jeomania
30-01-2007, 19:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
merve01
yeniden başlayınca bi baktım ki bilg. açıldı..anlayamadım nasııl oldu..ama bu sefer de örnegin windows xp temasını kuruyorm; diğer bilg.ı açışta hep windows klasik geliyor..off deli olacagm ya..lütfen yardım edin:(
deli olmanı istemem
ben burda sana anlatmışım theme sorunu nasıl çözülür

xp de bozulan veya değiştiremediğiniz tema için hiç gerek yok pc yi cd den boot etmeye yeniden windows kurmaya veya onar demeye fln filan Göz kırpma

merve01
29-07-2007, 11:52   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

senin bahsettigin öneriyi uyguladım ancak linux'un teması bu..tamam her açılışta windows klasik'in temasını görmekten kurtuldum ; ancak şimdi de linux'un temasından kurtulamıyorum..Ben xp temasını seçsem de bilgisayarı her açmaya linux linux linux..