Temel Fıkraları:)

webcam
01-01-2008, 22:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
165 mesaj

Daha önce yazılan varsa arasından uyarın silerim arkadaşlar ve sizde de varsa güzel fıkralar buraya ekleyebilirsiniz....

Doğan ın Yengesi
Temel ormanda agaç kesiyormus, o sırada çevreciler de ormanda yürüyüşe çıkmışlar, Temeli bu
vaziyette görünce doğanın dengesini bozuyorsun diye bir güzel pataklamışlar... Temel üstü başı
perişan halde köye dönerken Dursun a rastlamış, Dursun;
-Ula Temel bu ne hal böyle? diye sormuş,
Temel de anlatmış;
- Ormanda ağaç keseydum, birden kalabaluk pir grup doğanın yengesini bozmişum diye dövdü peni,
halbuki ne Doğan ı taniyruuum, ne de yengesuni..

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Boyacı Temel
Temele karayollarını boyama işi vermişler. temel başlamış çalışmaya. İlk gün tam 200 metre boyamış.
İkinci gün 100 metre, üçüncü gün 50 metre. Artık dördüncü gün 10 metre boyayınca amiri temeli çağırmış:
- Hayırdır evladım iyi çalışıyordun ?
- Ben yine iyi çalışıyorum
- İyi ama dün 50 metre bugün de 10 metre boyamışsın.
- E... haliyle. İlk günlerde boya kovasına gidip gelmek kolaydı, sonraları çok vakit almaya basladı.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Temel bir gün Avrupa'ya gider.Temel'in kötü bir alışkanlığı da vardır, sürekli içki içer.
Bir gün bir bara girip barmenden üç bira ister ve hepsini içer.Üç-beş defa böyle yapınca barmen merak
eder ve sorar;

-"Niye hep üç tane bira içiyorsunuz?

Temel cevap verir;

-"Ben, Dursun ve Hamdi bizler üçüzüz. Hepimiz dünyanın farklı yerlerindeyiz. Hepimizde bara
girdiğimizde birbirimizin yerine bira içeriz, öteki iki birayı o yüzden içiyorum" der.

Yine günlerden bir gün Temel bara gelir ve iki bira ister, barmen verir.Temel biraları içtikten sonra tam
kalkarken barmen sorar;

-"Allah rahmet eylesin efendim, kardeşinizin biri öldü herhalde?" deyince Temel cevap verir;

-"Hayır ben içkiyi bıraktım da.."

uGuR.uK
12-01-2008, 12:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

sonuncusu süpermis yaGülüşGülüş