temp klasöründe virüs lütfen yardım

kuti
26-01-2009, 02:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda yaklaşık bir haftadır silmek için uğraştığım virüs yada trojen vb. (w1d3db6.exe,wd3b966.exe,w226ee34) bişi var görev yöneticinden işlemi sonlandırp temp klasöründen dosyaları siliyorum fakat aradan 5-10 dk sonra farklı farklı isimlerde yine çalışan .exe dosyaları beliriyor ne yaptımsa silemedim, silmek için kullandığım proğramlar
nod32,kaspersky,avast,avg,avira,ad-aware,spy sweeper,trojen hunter,trojen remover,combofix,norman malware ve daha daha işte olmadı format atmam çözüm değil çünki 1 haftada 4-5 defa attım diğer diskleri açtığımda yukarıdaki proğramlarla tarama yaptımsada yine sisteme bulaşıyor ve diğer disklerde 500 gb yakın veri var o yüzden kopmle formatta atamıyorum lütfen bana bi yardım çıldırmak üzereyim taramaları güvenli kiptede yaptım
klasör yolu : C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\temp

Kapalı Hesap (79876)
26-01-2009, 02:58   |  #2  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Dediğin gibi yapacaksan güvenli kip te yap ozaman açılışta çalışan programlar çalışmıyor. Bu autorun solucanlarının çoğu msconfig de görünmezler.
kayıt defterinde "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" dizinin deki shell'in değeri "explorer.exe" olmalıdır.
Güvenli kipde bu ayarları yapıp.

Şu programla tüm sürücülerdeki autorunları silebilirsin.

Banned
26-01-2009, 19:39   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

format attıktan sonra virüs sorunun devam ediyorsa verilerinede bulaşmış demektir bu durumda da formattan sonra ilk iş antivirüsü kurup verilerini taratıp sonra bilgisayarına yüklemektir.

kuti
26-01-2009, 22:28   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

o işlemi her sistem kurulumunda tekrar tekrar yaptım ama ne hikmetse hiçbir bi virüs tarama proğramı silmedi disklerin içinde korunan dosyalı gizli virülserde yok ve güvenli modda da çalışmıyor

Banned
26-01-2009, 22:34   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

sen en iyisi linktekileri uygula zaten benim sana söyleyeceğim tüm programlarla tarama yapmışsın.

kuti
28-01-2009, 01:32   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

kylie arkadaşım tavsiyen için çok tşkler.dün gece bu sorunu çözmek için kafayı yiyordum ama en sonunda stop zilla die trojen proğramı yardımıma yetişti ve soruna kesin çözüm oldu. bu tür trojen vb.için tavsiyemdir

mancukya
31-01-2009, 02:20   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

öncelikle sistem egri yüklemeyi kapamayi düsünseniz ve ccleaner tarzi programla o klasorleri bosaltip antivirus ve malware taramasi yaptirsaniz gitmis olurdu.
Yardim icin hep ayni seyler.