Termal Macun Bakimindan Sonra Format Atamiyorum.

Muhammet51
27-05-2019, 03:56   |  #1  
Muhammet51 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben sorunu biraz uzunca anlatıcağım lütfen bilenler yardımcı olabilir mi? Benim dell insprion 5521 notebook bilgisayarım var askerlik görevimi yapmaya giderken kapattım 1 sene boyunca açılmadı.Askerden geldikden sonra dedimki; bi format atiyim termal macun felan sürüyüm dedim.İlk önce windows 8 indirerek iso dosyasını usb belleğe yazdırdım.Gerekli dosyalarımı d diskine attım sonra disk bölme bölümünde c yi bicimlendirip formatı  başlattım yarıda kesilip 'dosyalar yuklenemiyor veya bozuk' hatası aldım ve dimdızlak ortada kaldım. Akşam ustuydu dedimki yarin arkadaştan veya cafeden bir tane format dosyası atarım dedim termal macun sürmeye karar verdim tornavidayla komple soktum macunu temizleyip yenisi sürdüm tekrardan çıkardığım gibi taktım.Ertesi gun windows 8 bulamadım windows7 buldum. Formatı atmak için  taktim bilgisayarı açtım güzel gidiyordu 'Starting Windows' yazısından sonra 'Microsoft Corparation' yazısı 1 saniye durmadan kayboldu fare imleci çıktı yarim saat bekledim bisey gelmedi.Çok denedim bir kere girdi oh be dedim şükür dedim ama bu seferde disk bulamıyor  hatasi aldım çözümlere baktım; USB belleği çıkarıp farklı yere takıp tekrar kur dedim oldu.Bu seferde yüklerken %56 da 'Dosyalar Bozuk veya Eksik' hatası aldım.Tekrar kapatıp açınca tekrar siyah ekran fare imleci hatası aldim.Ramleri çıkarıp yer değiştirdim olmadı.Ramin birini söktum biriyle calistirdim olmadı. Lutfen yardım edin napmaliyim?

Sistem Özellikleri:

Dell İnsprion 5521

Intel Core i5

8GB Ram

2GB Amd Radeon ve İntel Graphic 4000

1TB Hdd

Son Düzenleme: Muhammet51 ~ 27 Mayıs 2019 03:57 Neden:
klyglsn
27-05-2019, 11:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bilgisayarınıza kendi orjinalsistemini yüklerseniz sorun olmamalı kendi sisteminin haricide birsistem yükleyecekseniz yükleme yaparken arıza vermemesi için biosdan kapatmanız yada açmanız lazım yerler var

mesela bir örnek uzman bir beyfendi anlatmış  https://www.youtube.com/watch?v=RQ8CXgofOl8

yine bir başka uzman beyfendide burda anlatmış https://www.youtube.com/watch?v=ZAp6YWgJL-Y  tavsiyem anlamıyorsanız servise götürün  ikidebir birtaraflarını sökmeyin sonunda çöpe atacanız

Muhammet51
27-05-2019, 12:15   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: klyglsn  
bilgisayarınıza kendi orjinalsistemini yüklerseniz sorun olmamalı kendi sisteminin haricide birsistem yükleyecekseniz yükleme yaparken arıza vermemesi için biosdan kapatmanız yada açmanız lazım yerler var

tavsiyem anlamıyorsanız servise götürün ikidebir birtaraflarını sökmeyin sonunda çöpe atacanı

İlk oncrt mesajın için teşekürler.Ben soktugum gibi taktım pcyi herhangi bir sıkıntı olucak birşey yapmadim.Dediklerini yaptim malesef ayni sekilde kaliyor.Su şekilde bir resim çektim özelden atiyim size.