Termal Macun Hakkında...

illidi@n
09-02-2007, 22:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Selam ark. forumda arama da yaptım ama pek tatmin edici cevap bulamadım.Sizce en iyi termal macun hangisi?Bir de macunu nasıl sürmemiz gerekiyor?

nazif_bahar
10-02-2007, 03:05   |  #2  
Üye
55 mesaj

Termal macun, eğer OC yapmicaksan ve işlemcin çok ısınan tipte bi işlemci değilse çok fark etmez. Piyasada normal Thermal Take falan bulabilirsin. Yalnız duyduğum kadarıyla Sıvı metal türünde sağutucu macunlar varmış ama onların da bi dez avantajı varmış... Brkaç ayda kuruyormuş. Normalde ısı iletkenlikleri çok daha iyi ama sıcaklıkla birlikte kuruyup özelliğini yitiriyormuş. Normal macunlar kadar uzun ömürlü değilmiş. Yani sık sık tazeleme gerektiriyor.
   Sürülmesi de, İşlemci plakası üzerine gözkararı bir damla kadar macun koy. Sonra Soğutucu plakayı üzerine kapatınca oluşacak basınçla kendi kendine yayılacaktır. Çok fazla da olmamasına dikkat et çünkü fazla sürmek de ısı transferini azaltıcı yönde etki eder. Kenarlardan Taşmicak kadar.

Kolay gelsin..

emrozdmr
10-02-2007, 11:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

ince bir detay bir forudma okumuştum bir arkadaş termal macunla beraber arko nun kremini kullanmış belli bir oranda ve 55deerceden 42 ye felan düşürmüş işlemcisini:D tabi oran tutmazsa katılaşmayıp eriyip akabilir dikkatli olmak lazım:D:D

illidi@n
10-02-2007, 18:37   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

tşkkürler..